Csakhogy ez nagyban függ az alkoholtartalomtól is. A „Tusk & Grain Barrel Aged Blend” 353 kilokalóriája 12,5 százalékos, az átlagos sörök kétésfél-háromszorosát kitevő alkoholtartalom mellett értendő. A másik véglet, a „Budweiser Select 55” 55 kilokalóriájával pedig csak 2,4 százaléknyi alkoholt tartalmaz, egy normál világos sör tartalmának nagyjából felét.
Az energiatartalom nagy részét tehát maga az alkohol adja, ezért is lehet, hogy van olyan nyelv, ahol a sörhasat borhasnak nevezik. Így ha valaki csak le akar részegedni, lehet, hogy jobban jár az erősebb sörrel, mert a gyengébb hiába energiaszegény, jóval többet kell meginni belőle azonos hatás eléréséhez. Ha viszont az ízéért isszuk, és fontos az alakunk, jobb, ha a gyengébbet választjuk.
Egy hazai kalóriatáblázat is ezt mutatja, a 12 unciás amerikai üvegre átszámolva (a 100 ml-hez tartozó értéket 3,55-el megszorozva) az alkoholmentes sör energiatartalma csak 89 kcal. A kommersz világos söröké nagyjából 135, a barna söré 131 kcal eszerint a táblázat szerint. Érdekes, hogy a 100 százalékos narancsléé viszont 156. A borok, tömények energiatartalma – ahogy alkoholtartalmuk is – a hétköznapi sörökének többszöröse.