Először lépte át az 1 milliárd dollárt a drónokból származó bevétel az Egyesült Államokban, az amerikai döntéshozók azonban új szabályozási környezetet alakítanának ki, amivel megtiltanák, hogy a felhasználók alkohol hatása alatt reptessék a pilóta nélküli repülőket – írja a Reuters.
New Jersey-i közgyűlés szavazásra terjesztené azt a törvénymódosítást, ami megtiltaná a részeg, vagy egyéb kábítószer hatása alatt álló drónozást, továbbá korlátoznák bizonyos területek, például a börtönök feletti repkedést, vagy az állatvilág megzavarását.
Egy drónokkal dolgozó operatőr, John Sullivan szerint ezek az eszközök lényegében olyanok, mint egy repülő turmixgép, így már egy ital után is kérdéses, hogy mennyire biztonságos reptetésük. Az ügy még 2015-ben került középpontba, amikor a Fehér Ház udvarán lezuhant egy 60x60 centiméteres quadcopter, miután pilótája elvesztette a kapcsolatot az eszközzel.
A legfrissebb statisztikák szerint tavaly több mint 3 millió drónt értékesítettek Amerika-szerte, ami 26 százalékos bővülés éves alapon. 2017-ben először lépte át a bevétel az 1 milliárd dolláros álomhatárt. New Jersey-n kívül eddig legalább 38 állam jelezte igényét hasonló szabályozás létrehozására. Ha elfogadják a javaslatot, akár 1000 dolláros büntetést is kaphatnak az ittas pilóták.
Új világ kezdődik a magyar légtérben: megvan a drónrendelet Nyáron már hatályos lehet a magyar drónrendelet, amely alapján kategóriákba sorolják a vezető nélküli légi járműveket. Attól függően, hogy mekkora gépet reptetünk, el kell végeznünk képzéseket, kell kötnünk felelősségbiztosítást, vagy éppen meg kell szereznünk a szakszolgálati engedélyt. Továbbra sincs hír arról, hogy mi lesz a felszerelt kamerákkal. További részletek >>> |