3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Vasárnap sorsdöntő, az EU számára is nagyon fontos szavazás lesz Görögországban. Józan ésszel nehéz felfogni, egy nép hogyan rohanhat egy radikális párt ölelő karjaiba - íme 12 statisztika, amely érzékelteti a görög gazdaság és társadalom weimarizációját.

Január 25-én vasárnap az EU sorsát is meghatározó szavazásra kerül sor Görögországban.  Nem túlzás azt állítani, hogy világszerte a politikai megfigyelők és a pénzügyi befektetők árgus szemekkel fogják követni nem csak az esti végeredmény kihirdetését Athénban, hanem az azt követő huzakodást is az ország hitelezőivel.

A legutóbbi közvélemény-kutatások szerint a radikális baloldali Sziriza párt még növelni is tudta az előnyét.  Jelenleg a szavazatok 33,1%-ra számíthat, míg a kormányzó konzervatívok csupán 25,8%-on állnak az Alco Intézet mérése alapján.

 

 

Mivel nehéz józan ésszel felfogni, hogy egy nép hogyan rohanhat egy radikális párt ölelő karjaiba, itt szárazon felsorolunk 12 statisztikát, amely érzékelteti a görög gazdaság és társadalom weimarizációját.

25% - ennyivel zsugorodott a görög gazdaság 2008 dereka óta

25,8% - a munkanélküli görögök aránya a nemzeti statisztikai hivatal szerint.  Az októberi adatok szerint 1,2 millió hellén munkanélküli.

3 -  az Eurostat szerint az EU 28 tagállama közül a görögök a 3. helyen állnak a szegénység és társadalmi kirekesztettség rizikóját tekintve

23,1% - a görögök ilyen aránya élt szegénységben az Eurostat szerint 2013-ban

33,5% - a görög jegybank kormányzója szerint ennyi a 90 napon túl nem-teljesítő hitelek részaránya.  Ez 77 milliárd eurót tesz ki.

70 milliárd euró – a görög jegybank becslése szerint ennyi áramlott ki a görög bankrendszerből az elmúlt 5 évben

83,9% - ennyivel esett az athéni tőzsde mutatója 2008 óta

25% - azon kkv-k aránya, akik lehúzták a redőnyt 2008 óta.  Ez hozzávetőleg 230 000 vállalkozást jelent a Hellén Kisvállalkozási Föderáció adatai szerint.

900% - ennyivel több adót kellett fizetnie 2014-ben az egyéni vállalkozóknak a válság előtthöz képest a Parlament Költségvetési Hivatala szerint

700% - ennyivel több adót kellett a foglakoztatottaknak és nyugdíjasoknak fizetniük 2014-ben az öt évvel korábbi adathoz képest a Parlament Költségvetési Hivatala szerint

23% - ennyi áfát kell a görögöknek a legtöbb termékre fizetniük.  Az eurózónában ez átlagosan 21,5%, az EU-ban pedig 20,5% a Parlament Költségvetési Hivatala szerint

100 000 – a görög kutatók és tudósok száma, akik elhagyták hazájukat az elmúlt 5 évben a Macedón Egyetem Közgazdasági Tanszéke szerint.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hamarosan új világra ébredhetnek a leggazdagabbak Magyarországon
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 11. 19:50
Több, még az Orbán-rendszerhez köthető adóelkerülési kiskaput zár be a Tisza-kormány a július végén a parlament által is elfogadott adócsomaggal. A változtatások a bizalmi vagyonkezelést, a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat és a műemléki védettségű ingatlanokkal kapcsolatos közteherviselést érintik.
Makro / Külgazdaság Erről beszélt az új köztársasági elnök az Országgyűlésben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 16:06
A megosztottságot is a legsúlyosabb gondok közt említette.
Makro / Külgazdaság Hivatalos: megválasztották Baka Andrást köztársasági elnöknek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 15:25
A Tisza Párt jelöltjét megszavazta a parlament.
Makro / Külgazdaság Vitatja a tartozását? Segítenek a pénzügyi békéltetők
Dr. Szente Krisztina | 2026. augusztus 11. 15:06
Az egyik leggyakoribb pénzügyi jogvita, amikor a fogyasztó nem ismeri el a pénzügyi szolgáltató követelésének jogosságát, összegét vagy egyáltalán a tartozást. Az ilyen viták bíróságon kívüli rendezésére a Magyar Nemzeti Bankon belül működő Pénzügyi Békéltető Testület (PBT) eljárása nyújt lehetőséget.
Makro / Külgazdaság Nem akárhol rendeznek kormányülést Magyar Péterék
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 13:44
Nagy bejelentések jöhetnek.
Makro / Külgazdaság GKI: ezért lettünk a régió leglassabban növekvő gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 08:16
Románia 200 százalékot nőtt euróban mérve 15 év alatt. Magyarország 70 százalékot. A különbség nem véletlen.
Makro / Külgazdaság 21 nap maradt hátra az uniós pénzek hazahozatalára
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 13:40
A hónap végéig kell teljesíteni a magyar helyreállítási terv valamennyi elszámolható mérföldkövét.
Makro / Külgazdaság Júliusi költségvetési bravúr – több mint 500 milliárd forintos többlet
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 11:30
Júliusban a központi alrendszer többlete 524,3 milliárd forint volt, ami 537,1 milliárd forinttal kedvezőbb az egy évvel korábbinál.
Makro / Külgazdaság Banai Péter Benő: az euróbevezetés követelményeinek elérése a teljes gazdaság számára hasznos
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 06:12
A világgazdasági folyamatokat vizsgálva a jegybank által júniusban meghatározott 2 százalék alatti éves inflációs szint továbbra is reális – jelentette ki Banai Péter Benő az MNB Podcast legutóbbi adásában.
Makro / Külgazdaság Jobban járnak a szennyezők? Egyszerűbb lesz a bevándorlás? Szakértőt kérdeztünk az eltörölt adókról
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 9. 06:01
Több adónem is megszűnik Magyarországon, amelyek a települések bevételeit, a nagy ipari szennyezőket, valamint a bevándorlást érintik. Ezeket egytől egyig az Orbán-kormányok alatt vezették be őket. Egyszerűbb lesz harmadik országból betelepülni? Jobban járnak a szén-dioxid-kibocsátásért felelős cégek? Adószakértőt kérdeztünk a várható hatásokról.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG