Egy kötelező érvényű vételi ajánlat múlt heti elfogadásával eldőlt, kié lesz az MKB Bank - értesült a Portfolio. Azt azonban nem tudni, ki a vevő: a lap szerint az új tulajdonos bejelentésével megvárják a június végi határidőt, amíg az Európai Bizottság felé vállaltan új tulajdonba kell helyezni a bankot.
Korábban Dr. Balog Ádám, az MKB elnök-vezérigazgatója a Privátbankár.hu-nak annyit mondott: a tranzakció folyamatban van, a tervek szerint zajlik, és az uniós elvárást kielégítve, az első félév végéig le is zárul. Nagy Márton, a BÉT elnöke pedig arról beszélt: az MKB biztosan a tőzsdén landol 2019-ig – ez nem lehetőség, hanem uniós vállalás.
A Világgazdaság pedig egy olyan pletykáról írt, hogy külföldi magántőkealapon keresztül az MNB alapítványai lehetnek az MKB vevői - ez állhat a jegybanktörvény módosítása, az alapítványok ügyeinek titkosítása hátterében. Az Európai Bizottság valószínűleg nem is nézné jó szemmel, ha az MNB-alapítványok lennének az MKB tulajdonosai. Ezt az értesülést mind Nagy Márton MNB-alelnök mind pedig az MNB alapítványok is kategorikusan cáfolták.
Korábbi lapértesülés szerint Matolcsy György MNB-elnök azt is felvetette, hogy a Bank of China is tehetne ajánlatot az MKB-re.
Van egy füles: a kínaiaktól egy titokzatos tőkealapig
A Figyelő szerint igencsak összetett pénzügyi konzorcium adta a legjobb ajánlatot az MKB Bank részvényeire.
A lap értesülései szerint a konzorciumot indiai és kínai magánszemélyek, üzletemberek és bankárok vezetik, de a klub tagja a Pannónia Nyugdíjpénztár is, amely a Gránit Bank tőkeemelésében is részt vett, illetve egy METIS Magántőkealap nevű titokzatos, a Minerva Tőkealap-kezelő Zrt. által nemrégiben elindított alap is.