16:15
Még tovább nőtt a Wall Street előnye miután közzétették a növekvő fogyasztói hangulatról szóló beszámolót. A vezető New York-i tőzsdemutatók csaknem 2 százalékos pluszban vannak.
Idehaza az OTP már 6,6 százalékos erősödésben áll.
Az EUR/USD 1,37 alatt maradt.
15:50
Jelentős erősödéssel nyitott a New York-i értéktőzsde. A kötvénypiac ma zárva van, és szakértők szerint alacsony lesz a forgalom a részvényszekcióban is. A befektetők világszerte jól fogadták, hogy az olasz szenátus elfogadta a megszorításokat, és bíznak abban, hogy simán lezajlik majd a kormányváltás Olaszországban.
Az EUR/USD az 1,37-es szintig erősödött, és megint drágulnak a nyersanyagok. Az amerikai kőolajat 98,60 dolláron, az aranyat 1773 dolláron jegyzik.
A Budapesti Értéktőzsdén korrigált az OTP, a bankpapír megint 3000 forint fölé került, és erősödött a forint is, az euróval szembeni jegyzések 311 forint alatt vannak.
12:05
A nyugat-európai részvénypiacok 0,5 százalék körüli pluszban vannak, alig van mozgás a tőzsdéken a rendkívül mozgalmas hét utolsó napján. A befektetők továbbra is elsősorban az olasz, és görög fejleményeket figyelik elsősorban, de érdekes lehet a délutáni amerikai makroadat is. Az Egyesült Államokban ugyanis ma közlik a fogyasztói bizalomról szóló beszámolót. Olaszországban elkezdődött a megszorító csomag vitája, ezt várhatóan a hétvégén el is fogadja a római parlament két háza. Alig mozdult az euró, az EUR/USD odatapadt az 1,3620-as szint környékére. Az amerikai kőolaj 98 dolláron, az arany 1765 dolláron áll.
Magyarországon a vártnál magasabb lett az októberi inflációs adat. Ami egy időre borzolta a kedélyeket, az a Wall Street Journal egyik blogbejegyzése, amely azt találgatta, hogy Magyarország lesz-e a következő európai állam, amely csődbe megy. Az írás nem túl alapos, nem tartalmaz olyan megállapításokat, amelyet ne tudott volna eddig is bárki, úgyhogy túl nagy jelentőséget a hazai gazdasági sajtón kívül nem tulajdonított neki senki. A szerző vélhetőleg eddig nem követte a magyar sztorit, és most meglepődött a rossz makromutatókon.
A forint piacán megállt az esés, az EUR/HUF visszatalált 311,50 forint környékére. A hazai devizát továbbra is terhelik a magyar gazdaság rossz kilátásai, a leminősítési félelmek, és a kormány egyre bizarrabb kommunikációja a jövő évi gazdasági növekedésről. A kormány ugyanis továbbra is tartja magát ahhoz, hogy 1,5 százalékos lesz a GDP, és ezen csak akkor módosítanak, ha a németek is változtatnak a saját terveiken. Sarkadi Szabó Kornél pénzpiaci elemző a Gazdasági Rádió reggeli műsorában azt mondta: a 1,5 százalék teljesülésének valószínűsége rendkívül kicsi, és csak akkor lehetne elérni, ha jelentősen felpörögne a belső fogyasztás erre azonban nem lát esélyt az elemző. Mint ismert, az Európai Bizottság tegnap közölte, hogy jövőre 0,5 százalékos növekedést vár, az MNB jóslata pedig 0,6 százalék. Meglepő módon Járai Zsigmond korábbi jegybankelnök egy tegnapi fórumon azt mondta, hogy csupán stagnálás közeli állapotot vár a magyar gazdaságban jövőre.
A budapesti tőzsde a javuló hangulatban felfelé korrigál, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével jól teljesítenek, de az OTP továbbra is 3000 forint alatt van.