4p
Bár február első felében intenzív korrekció zajlott a nemzetközi tőzsdén, a magyar papírok ütésállónak bizonyultak.

Az Egyesült Államokban és általában a globális részvénypiacokon, illetve makrogazdaságokban a növekedéssel, illetve a vezető részvénytársaságok teljesítményével továbbra sincs gond. Ugyanakkor erősödtek a kamatemelési és inflációs félelmek, emiatt február némi megtorpanást hozott a tőzsdéken, rendkívüli volatilitással. Februárban, a vezető amerikai tőzsdeindexek (Dow Jones, Nasdaq, S&P 500) olykor 3,5-4,5 százalékkal is képesek voltak egyetlen kereskedési nap alatt zuhanni, majd visszapattanni.

Az intenzív nemzetközi korrekció mellett Budapest sem maradt teljesen érintetlenül. Az összességében tapasztalható 5,2 százalékos visszaesés hasonló mértékű más vezető indexek teljesítményéhez, viszont az egyes papírok között nem nagyon akadt olyan, amelyiknél érdemi pánikreakciók érződtek volna. Mindenképpen biztató, hogy Budapesten a legvolatilisebb napok során sem voltak olyan mértékű kilengések, mint New Yorkban, Londonban, Frankfurtban, vagy akár csak a kelet-közép-európai régió más börzéin.

A februárt még 40 ezer pont felett indító BUX végül 5,2 százalékos eséssel, 38 112 ponton zárta a hónapot az előző hónaphoz képest. A visszaesés mértéke és az egyes kereskedési napok alatt tapasztalható hullámzás alapján Budapest ezúttal hasonlónak bizonyult a világ tőkepiaci nagyvárosaihoz, ezt közölte a Budapesti Értéktőzsde a Privátbankár.hu-val.

A négy vezető részvény közül a legnagyobb forgalmat (104,6 milliárd forint) elérő OTP árfolyamát szinte nem is bántották a nemzetközi történések, a mindössze 0,8 százalékos árfolyam csökkenés érthető, hiszen az elemzők és a pénzügyi sajtó egybehangzó véleménye szerint a kelet-közép-európai bankszektor nagyon jó állapotban van, és egy mérsékelt kamatemelési hullám még kifejezetten segítené is a jövedelmezőséget.

Kiugró (87,9 milliárd forintos) forgalom mellett 11,6 százalékot gyengült a Richter Gedeon kurzusa.

A képzeletbeli forgalmi dobogó harmadik helyére csúszott a MOL (47,6 milliárd forintos forgalom). Az olajipari részvénynél határozottan a nemzetközi energetikai részvények hullámzása okozott 7,8 százalékos esést, mert a társaság amúgy az elmúlt évtized legjobb eredményét, a várakozásokat is bőven meghaladó számokat jelenthetett be.

A többi részvénytársaság közül a legnagyobb egyedi áremelkedést ezúttal a 27,7 százalékot dráguló Kulcs-Soft érte el. Kifejezetten jól tartották magukat az ingatlanpiaci részvények, a BIF és az Appeninn is pozitívban zárta a hónapot, a GSPARK pedig kis mértékű mínuszban, ami aligha kezelhető külön az iparági sajátosságoktól, az ingatlanpiac prosperáló jellegétől. Hasonlóan jól kezdtek a gépipari részvények is, a Csepel Holding is jól teljesített, de a Rába végül enyhe mínuszban zárt.

A jövőben lökést adhat a globális piacoknak Donald Trump amerikai elnök 1500 milliárd dolláros infrastrukturális beruházási terve.

A magyar piacon jó sztorik most bőven akadnak. Különösen a hazai kisbefektetők körében népszerű és komoly áremelkedést maguk mögött tudó részvénytársaságok (Konzum, Opus Global, Appeninn) jelentkeznek sorozatosan új társasági hírekkel.

Pozitívumként említhető a hónap magas kereskedési aktivitása is. A 20 kereskedési napos februárban összesen 277,5 milliárd forint értékben kötöttek üzletet a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) azonnali részvénypiacán, ami meghaladja az előző hónapban (247,6 milliárd forint) mért adatot, ahogyan a tavalyi év hasonló időszakának értékét (202,1 milliárd forint) is.

A napi átlagforgalom 13,9 milliárd forint volt, ami szintén magasabb, mint a tavaly februári 10,1 milliárd forintos és az előző havi 11,3 milliárd forintos érték.

Az azonnali részvénypiac duplikált forgalma 555,1 milliárd forint volt (januárban: 495,1 milliárd Ft). A szolgáltatók rangsora februárban éppen ugyanazt a sorrendet hozta, mint az év első havában, vagyis nyert a Concorde Értékpapír (173,1 milliárd forint), második lett a Wood & Company (114,2 milliárd forint) és a bronzérmet ismét az Erste (97,8 milliárd forint) szerezte meg.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 44750 42130 44750 +8,38% 0 0 96 636 843 760 HUF 2026-04-13 17:14:42
MOL 4380 4180 4400 +7,99% 0 0 14 097 011 912 HUF 2026-04-13 17:14:35
MTELEKOM 2384 2362 2430 +1,97% 0 0 6 131 612 936 HUF 2026-04-13 17:05:55
RICHTER 13000 12930 13150 +1,56% 0 0 5 938 350 500 HUF 2026-04-13 17:08:52
OPUS 300 290 390 -30,23% 0 0 638 241 752 HUF 2026-04-13 17:14:42
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Csak pislogunk, hogy meddig erősödik vissza a forint
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 19:50
Jelentősen erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Gigantikus kihalási esemény a kriptóknál – lehet belőle profitálni?
Eidenpenz József | 2026. április 13. 18:16
Tavaly minden korábbinál több kriptovaluta szűnt meg, főleg a vérzivataros utolsó negyedévben. Emellett még ezerszámra vannak olyanok is, amelyek léteznek ugyan, de nem sok köszönet van bennük, a nullához konvergál az értékük. Hogyan lehet vajon az esésen is pénzt keresni?
Részvény / Deviza / Áru Ez aztán a kereskedés: történelmi csúcson zárt a magyar tőzsde!
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 17:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 4,95 százalékot emelkedett és 139 459,59 ponton, történelmi csúcson zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru A kudarcba fulladt tárgyalások miatt letargiába borult a piac
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 15:55
Mínuszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Brutális forgalom és csapkodás a választás másnapján a budapesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 14:55
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 37,41 pontos nyitás után emelkedett hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Megint az égbe repítették az olajárat – jön Hormuz amerikai blokádja
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 11:06
Donald Trrump és iráni tárgyalópartnerei megint adtak egy jó nagy adag okot az olajpiacnak, hogy kételkedjenek a konfliktus rendezésében. Ki is lőtt az olaj ára.
Részvény / Deviza / Áru Rakétaként lőtt ki a forint és az OTP, Mészáros Lőrinc cégei zuhannak a tőzsdén
Herman Bernadett | 2026. április 13. 10:11
Kilőtt a forintárfolyam, történelmi csúcson az OTP, a Richter és a Mol, zuhan a kormányközeli cégek árfolyama.
Részvény / Deviza / Áru Kilőtt a pesti börze – Elöntötte a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 09:34
A devizapiac után a részvénypiac is fellelkesült a tegnapi voksolást követően.
Részvény / Deviza / Áru Szétszakítják a forintot a választás után, évek óta nem láttunk ilyet
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 06:21
3-4 évet kell visszamenni az időben ahhoz, ha hasonlót akarunk látni az árfolyamot tekintve.
Részvény / Deviza / Áru Felemásan zártak a tengerentúli tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 10:21
Az amerikai tőzsdeindexek vegyes képet mutatnak, a befektetők az iráni háborús híreket figyelik, illetve az is kiderült, hogy 3,3 százalékra ugrott az amerikai infláció az iráni háború okozta energiaár-emelkedés miatt. A magyar tőzsde ma felülteljesítő volt, alaposan megmozgatták a magyar részvényeket a vasárnapi választások előtt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG