Sor került ma a Plotinus közgyűlésére, ezzel véget is ért a Zsiday Viktor által alapított, majd eladott, és az utolsó pár hétben kalandos utat bejáró árfolyamú cég története. Az új név AKKO Invest lesz, a meghatározó tulajdonos komoly tapasztalattal rendelkezik tőzsdei cégek menedzselésében.
Tartós befektetés
Az árfolyam zuhant is 20 százalékot 24 800 forintig, feltehetően azért, mert az új tulajdonos hosszabb távra tervez, és szemben Mészáros Lőrinccel, nem feltétlenül visz úgy vagyont a cégbe, hogy azzal a részvényeseket is megajándékozza. Ha a cég hagyományos módon, jól működve fejlődik, esetleg később már egy felfuttatott, érett cégként kerülhet eladásra, így inkább tartós befektetésre lehet rá tekinteni, ehhez pedig a jelenlegi, kissé felfújt árfolyam nem feltétlenül vonzó.
A-betűs cégek
De nézzük is a konkrétumokat: a kiadott sajtóközlemény szerint továbbra is vagyonkezelőként, de immáron AKKO Invest Nyrt. néven folytatja tevékenységét a cég. A Budapesti Értéktőzsdén 2011 óta jelenlevő társaság azt követően döntött a változásokról, hogy a vállalat 20 százalék feletti szavazati arányát megszerző fő tulajdonosa a szintén a BÉT-en jegyzett Appeninn és Altera (AutoWallis) korábbi fő részvényese, az ifj. Ádámosi György érdekeltségébe tartozó svájci székhelyű AGY69 AG befektetési cég lett. A mai közgyűlésen a részvényesek többek között megválasztották a társaság új Igazgatótanácsát, valamint módosították a társaság székhelyét.
Hosszú távon tervez
Ádámosi György a részesedésszerzés kapcsán elmondta, hogy miként eddigi tőzsdei befektetései során, így ez esetben is bízik benne, hogy az AKKO összes részvényesének értéket fog teremteni. A befektető hosszú távon tervez a tőzsdén, mivel a magyar gazdaság és a Budapesti Értéktőzsde által biztosított forrásbevonási környezetet továbbra is kedvezőnek ítéli meg. A társasággal kapcsolatos terveihez hozzátette: nem tartja kizártnak, hogy tovább növelje részesedését a vállalatban.
Kvázi-zrt
A 13 napon át limittel emelkedő Kartonpack ma limittel, azzal 20 százalékkal esett 29 ezer forintig. A BÉT adatai szerint a részvények mindössze 0,2 százaléka közkézhányad, így az árfolyammal bármit meg lehet csinálni: tipikus esete annak, amikor egy cégnek már nem szabadna a tőzsdén lenni, hisz a gyakorlatban zárt társaság.
Blue chipek
A nagyok közül a Richter esett 1,2 százalékkal 5700 forintig, az OTP 0,6 százalékkal 11 630 forintig, a Telekom viszont másfél százalékkal emelkedett 461,5 forintig. A BUX 0,35 százalék gyengülés után 20 820 ponton zárt.