A DDoS-támadások már az internet hőskora óta léteznek, ám egyre inkább úgy tűnik, hogy ezen a területen az IT-biztonság nyert a hackerekkel szemben – írja a Tech Crunch.
A GitHub blogposztban árulta el, hogy az elmúlt héten minden idők legnagyobb DDos-támadása érte, mintegy 1,3 terabájtnyi forgalom érte a szervereket nagyon rövid idő alatt.
Azonban a támadás összesen 10 perc kimaradást okozott a világ vezető online szoftverfejlesztési platformján, amely tulajdonképpen online kódtárként és közösségként is funkcionál.
A GitHub-ot szinte naponta támadják, az általános vélekedés szerint a kínai kormány hackerei, miután az oldalon megtalálható egy olyan szoftver, amellyel ki lehet játszani a nagy kínai tűzfalat is, például a Facebook eléréséhez.
Mi az a DDoS? A szolgáltatásmegtagadással járó támadás (Denial of Service vagy DoS), más néven túlterheléses támadás, illetve az elosztott szolgáltatásmegtagadással járó támadás (Distributed Denial of Service, DDoS) informatikai szolgáltatás teljes vagy részleges megbénítása, helyes működési módjától való eltérítése. A szolgáltatásmegtagadásos támadás egy meghatározott alkalmazás, operációs rendszer ismert gyengeségeit, vagy valamilyen speciális protokoll tulajdonságait (gyengéit) támadja meg. Célja, hogy az alkalmazás, vagy rendszer elérésére feljogosított felhasználókat megakadályozza a számukra fontos információk, a számítógép-rendszer vagy akár a számítógép-hálózat elérésében. A támadás eredményeképpen a rendszer nagyon lelassul, elérhetetlenné válik, esetleg össze is omolhat. A lényege, hogy lehetőség szerint megakadályozza a célgép elérését. |