Az ázsiai ország júliusi külkereskedelmi aktívuma 25,1 milliárd dollárra zsugorodott a júniusi 31,7 milliárd dollárról. A Dow Jones által megkérdezett elemzők 35,2 milliárd dollár júliusi többletre számítottak.
Csalódást okoztak az adatok
A kínai kivitel 1 százalékkal nőtt a múlt hónapban éves összevetésben a júniusi 11,3 százalékos bővülést követően. A behozatal 4,7 százalékkal emelkedett, ami szintén elmaradt a júniusi 6,3 százalékos növekedéstől.
A szakértők az export 8 százalékos, az import 7 százalékos növekedésére számítottak. A kínai külkereskedelem bővülése folyamatosan lassul az idén az ázsiai ország termékei iránti kereslet csökkenésére, miközben a kormány belföldi fogyasztást élénkítő intézkedéseinek csak elenyésző a hatása.
A kínai külkereskedelem bővülése folyamatosan lassul az ázsiai ország termékei iránti kereslet csökkenése miatt, miközben a kormány belföldi fogyasztást élénkítő intézkedéseinek csak elenyésző a hatása. A kínai kínai fővámhivatal az európai és a japán kereslet visszaesésével magyarázta az export váratlan lassulását.
Van ok az aggodalomra
A január óta legalacsonyabb export teljesítmény határozott jele annak, hogy Kína nem képes kivonni magát a globális gazdasági lassulás hatásai alól, és nagy szükség van új gazdaságösztönző kormányzati intézkedésekre.
A növekedési aggályokat támasztotta alá a kínai jegybank ugyancsak pénteken kiadott jelentése, miszerint az újonnan folyósított hitelek összege a júniusi csaknem 920 milliárd jüanhoz képest alig több mint 540 milliárd jüanra esett vissza.
Kao Hu-cseng kereskedelmi miniszter-helyettes véleménye szerint az éves 10 százalékos növekedési terv teljesítése nehézségekbe fog ütközni.