Az Internal Revenue Service elismeri, hogy a virtuális devizák alkalmasak javak és szolgáltatások ellenértékének a kiegyenlítésére és szolgálhatnak értékőrző befektetési eszközként is. A virtuális deviza az érték olyan digitális megjelenítési formája, amit lehet fizetőeszközként, elszámolási egységként és értékőrzőként is használni. A virtuális devizák bizonyos környezetben a valódi pénzhez hasonló szerepet tölthetnek be, ám nem tekinthetőek törvényes fizetőeszköznek, mivel nem tartoznak egyetlen joghatóság alá sem.
Az olyan virtuális pénzt, amelynek valódi pénzben kifejezett árfolyama van és annak helyettesítésére is szolgálhat, "konvertibilis virtuális pénznek" kell tekinteni. Ilyen például a Bitcoin.
A Bitcoint digitális úton cserélhetik egymás között a felhasználók, illetve vásárolhatják meg, vagy válthatják át dollárra, euróra, vagy bármely más valódi vagy virtuális pénzre.
A konvertibilis virtuális pénzek cseréje, eladása vagy használata javak és szolgáltatások egyenértékének kielégítésére reálgazdasági körülmények között adózási következményekkel jár és adózási kötelezettségeket von maga után - írja az IRS állásfoglalása.
Mit mond a magyar jegybank? "Egyes fizetésre használható virtuális eszközök (így különösen a Bitcoin) sokkal kockázatosabbak, mint a felhasználók által már jól ismert elektronikus fizetési megoldások (pl. bankkártya, elektronikus pénz, stb.). Nincs ugyanis kibocsátójuk, nem tartoznak egyetlen ország hatóságának, jegybankjának felügyelete alá, nincsenek megfelelő felelősségi, garanciális, kárviselési szabályok. Az MNB felhívja a fogyasztók figyelmét, hogy legyenek rendkívül körültekintőek, fokozott óvatossággal járjanak el, mielőtt ilyen eszközöket, például Bitcoint használnak." Akinek a halálhírét keltik... Tovább tombol a Bitcoin őrület >> |