A Magyar Nemzet csütörtöki számában Nagy István elmondta: a rendszer segítheti azt, hogy csak azok a termékek juthassanak a magyar piacra, amelyeket az adóhatóságnál és élelmiszerek esetében az élelmiszerlánc-biztonság felügyeleti hatóságnál bejelentettek, és bizonyítottan eáker-azonosítószámmal rendelkező szállítmányból valók.
A gyanús szállítmányok kiszűrését segítheti szerinte az is, hogy a Belügyminisztérium a határátkelőknél negyven súlymérőt állít munkába jövőre.
Utalt arra is, hogy az adóhatóság emberei az idén 121 alkalommal ellenőriztek UHT tejjel kapcsolatos szállítmányokat, a nyáron pedig az országos főállatorvos által elrendelt kiemelt ellenőrzés után 116 ezer liter tejet vontak ki a forgalomból.
Utcára vonulnak, ha nem csinál valamit a kormány
Hegedűs Imre, a Tej Terméktanács elnökségi tagja néhány napja azt mondta, jövőre ugyan emelkedik a tejtermelői támogatás, azonban ez nem ellensúlyozza azt a kiesést, amit a földalapú támogatásoknál bevezetett felső plafon elvesz az ágazattól. A tejtermelők jelentős része ugyanis - a termelés 80 százalékát adó - nagygazdaság. Ugyancsak kiesést jelent a tejtermelőknek az agrár-környezetgazdálkodási támogatások szüneteltetése.
A tejtermelőknek azonban a legnagyobb problémát továbbra is az jelenti, hogy az áfacsalással a magyar piacra kerülő tejek leszorítják az árakat. Ha ezen a területen érdemi kormányzati intézkedések történnek, akkor a tejtermelők nem vonulnak az utcákra - mondta Hegedűs Imre.