Hájos László szerint például egy Győrből a legközelebb eső szlovákiai településre átguruló, majd onnan „átpapírozott” okmányokkal visszatérő kamion a hozzávetőlegesen húszezer forint üzemanyagköltséggel szemben kétmillió forint hasznot hoz az áfacsalóknak. A 2011-ben kiderített négymilliárdos és a múlt évben felderített egymilliárdos cukoráfacsalással kapcsolatos felvetésre Hájos László akként reagált, hogy ennél még jóval több illegális eljárás volt, illetve van folyamatban.
A csalók ma már kifinomult módszerekkel igyekeznek megelőzni az adóhatóság nyomozóinak közbelépését. Nemcsak az történik, hogy a magyar cégektől (elvileg) szlovák vállalkozások számára vásárolt áru el sem hagyja az országot, és idehaza értékesítik, hanem egy kicsit „meg is utaztatják” az édesítőszert.
A másik adócsalási trükk az, amikor megveszik az ötvenkilós zsákban forgalmazott magyar, szlovák vagy lengyel cukrot, a szlovákiai Farkasdon egykilósokra becsomagolják, és áfamentesen behozzák. Az alföldi borászok - akiknek Kaposvár már nemigen ad el cukrot - így jutnak édesítőszerhez - mondta a lapnak Hájos László.