Alapkamat: nem jön az olvadás, bár az infláció magasabb lesz
Az éves infláció valószínűleg valamivel magasabb lesz, mint a jegybank célkitűzése, mégsem vár alapkamat-emelést a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója
Az éves infláció valószínűleg valamivel magasabb lesz, mint a jegybank célkitűzése, mégsem vár alapkamat-emelést a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
"A legutóbbi adatok alapján a fogyasztói árak emelkedése kis mértékben gyorsult, októberben 4,2 százalékkal, így éves szinten tartósnak mondható az infláció 4 százalék körüli értéke, ami idén és jövőre is valószínűsíthető. Bár ez fölötte van az MNB 3 százalékos középtávú inflációs célkitűzésének, nem várható, hogy jelen gazdasági környezetben kamatot emelne a jegybank, így maradhat a továbbra is alacsony, 5,25 százalékos alapkamat. Ez pedig azt jelenti, hogy tovább fokozódhat az alternatív befektetések iránti kereslet" - nyilatkozta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
Mivel a következő hónapokban az alacsony kamatpolitika hazai és nemzetközi szinten is folytatódik, a bankbetétekkel szemben továbbra is az alternatív befektetési lehetőségek kínálhatnak nagyobb hozamokat. Az látható, hogy a tartósan alacsony szinten lévő jegybanki kamatok hatására az elmúlt hónapokban már rekordösszegre emelkedett a magyar háztartások befektetési alapokba fizetett megtakarításainak összege, a Bamosz legutóbbi statisztikája pedig azt mutatja, hogy az elmúlt negyedévben további 125,9 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban elhelyezett vagyon. Ez a befektetési stratégia összhangban áll a piaci trenddel, hiszen csökkenő kamatkörnyezetben a befektetők a betéti típusú termékek felől az alternatív befektetési lehetőségek irányába mozdulnak el, amilyenek a befektetési alapok – magyarázta a szakember.
A világszerte igen magas munkanélküliség miatt egyelőre továbbra sem számíthatunk a jelenleg igen óvatos lakossági fogyasztás növekedésére, ezért továbbra is lassú, bizonytalan gazdasági növekedési kilátásokkal számolhatunk - mondta el Horváth István. Ennek hatására a jegybankok várhatóan a következő évben is folytatni fogják az alacsony, gazdaságot ösztönző kamatpolitikát, ami a betéti megtakarításokkal szemben a befektetési alapoknak kedvez - áll a szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményben.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Már a standokon a Piac & Profit legfrissebb száma! Gyémánt, mint alternatív befektetési forma? Erről és számos más érdekes témáról olvashat a februári lapban. Körbejártuk a magánegészségügy kérdéseit, beszélgettünk az Erste Bank vezérigazgatójával, írtunk a kiberbiztonságról, de olvashat a Nemzetközi Beruházási Bankról is a magazinban.
A bennfentesek jegyzékének jogsértő módon történő összeállítása miatt, emellett a T-Systems anyacégével, a Magyar Telekom Nyrt.-vel szemben is hozott intézkedést az MNB.
Ami a költségvetés kiadásait akár több száz milliárd forinttal mérsékelné – állapítja meg a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Magyarországról kiadott legfrissebb jelentése. Az nem tartja jó ötletnek, hogy a büdzsé kizárólag belföldről finanszírozza magát, mivel a mélyponton lévő kockázati felárunk miatt a külföldi forrásbevonás most jóval olcsóbb.
Holnap lejár a banki azonosítás határideje, bajba kerülhet, aki ezt elmulasztja. Sok nyugdíjas és a külföldön élők is a veszélyeztetettek körébe tartoznak. Az első határidő idén június 26 volt, de mivel az érintettek egy nagyon jelentős hányada - több százezer magánszemély, illetve vállalkozás - késlekedett a procedúrával, a kormány úgy döntött, hogy október 31-ig meghosszabbítja az eredeti határidőt.
Javában folyik a munka a kormányzati színfalak mögött annak érdekében, hogy megvalósuljon a Varga Mihály által 2018 végén megjelölt cél: a január végén közel 5900 milliárd forintos lakossági állampapír-tulajdon öt év alatt megduplázódjon. A jelet a pénzügyminiszter tavaly novemberben adta meg, bejelentve egy újfajta, nyugdíj-előtakarékossági magyar állampapír kibocsátását.
Több mint 43 ezer magánszemély összességében immár csaknem 5 ezermilliárd forintos vagyonát fialtatta 2018 végén a 16 hazai privátbankári szolgáltatónál.