Mínusszal zárta a hetet a BUX
Az index a nap nagy részében a pozitív tartományban tartózkodott, bár erősen ingadozott, majd a zárószakaszban látványos esés következett be.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház határidős üzletkötője szerint a kifutó határidős és opciós lejáratok számlájára írható a napközbeni hektikus mozgás, ami nemcsak a magyar piacot, hanem az európai tőzsdéket is jellemezte. "A szélrózsa minden irányába mutattak a piacok világszinten" - mondta a kereskedő.
A zárószakaszt leszámítva érdektelen volt a pénteki kereskedés, a forgalom sem volt erős. A zárás előtti percekben aztán valamennyi vezető papírt "beadták" - fejtette ki, hozzátéve, hogy ez egy-egy piaci szereplő megbízása lehetett. A több mint egy százalékos eséssel záró BUX ennek következtében alulteljesítő lett Európában, ahol alapvetően nem volt negatív a piaci hangulat. Megjegyezte, hogy a forint erősödése is ellentétben állt a részvényárak üzletmenet végi csökkenésével.
Sőre Balázs szerint a piaci irány a jövő héten eldőlhet. A kereskedő úgy véli, egyre több jel utal arra, hogy a március közepe óta tartó emelkedő trend után elindul a lefelé irányuló korrekció.
A Mol árfolyama 535 forinttal, 4,24 százalékkal 12.090 forintra esett, 3,0 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 45 forinttal, 1,27 százalékkal 3.500 forintra csökkent, forgalmuk 11,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom 3 forinttal, 0,50 százalékkal 595 forintra gyengült, forgalma 2,1 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 160 forinttal, 0,51 százalékkal 31.715 forintra erősödött, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 452,8 millió forintos forgalom mellett 500 forinttal, 3,03 százalékkal 17.000 forintra nőtt.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.699,05 ponton zárt pénteken, ez 13,83 pontos, 0,82 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI