Több mint egy évtizedes szünet után Oroszország ismét visszatért a nemzetközi tőkepiacra, összesen 5,5 milliárd dollár értékben bocsát ki kötvényeket
Több mint egy évtizedes szünet után Oroszország ismét visszatért a nemzetközi tőkepiacra, összesen 5,5 milliárd dollár értékben bocsát ki kötvényeket: ötéves lejáratú, dollárban jegyzett eurókötvényt 2 milliárd dollárért, tízéves futamidejűt 3,5 milliárd dollárért értékesít - tudta meg a Reuters. A kötvényeket csütörtökön ötszörösen túljegyezték, a beérkezett ajánlatok meghaladták a 25 milliárd dollárt.
Az ötéves futamú kötvény másodforgalmazói ára 99,475 százalék, kuponja (kamata) 3,625 százalék, hozamfelára az azonos futamidejű amerikai kincstárjegy felett 125 bázispont, így hozama 3,741 százalék. A tízéves lejáratú kötvény másodforgalmazói ára 99,363 százalék, kamata 5,0 százalék, hozamfelára 135 bázispont az azonos futamidejű amerikai kincstárjegy felett, így hozama 5,082 százalék.
Elemzők szerint a kötvénykibocsátások időzítése megfelelő volt, az ötszörös túljegyzés sikernek tekinthető azután, hogy az orosz eurókötvény-árak szerdán erősen estek piacon. Oroszország korábban azt jelentette be, hogy az idén összesen mintegy 17-18 milliárd dollár értékben bocsátana ki kötvényt.
Moszkva az 1998-as válság után először tér vissza a nemzetközi hitelpiacra államháztartási hiányának finanszírozása érdekében. Az idei deficit várhatóan eléri a hazai össztermék (GDP) 6,8 százalékát.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Már a standokon a Piac & Profit legfrissebb száma! Gyémánt, mint alternatív befektetési forma? Erről és számos más érdekes témáról olvashat a februári lapban. Körbejártuk a magánegészségügy kérdéseit, beszélgettünk az Erste Bank vezérigazgatójával, írtunk a kiberbiztonságról, de olvashat a Nemzetközi Beruházási Bankról is a magazinban.
A bennfentesek jegyzékének jogsértő módon történő összeállítása miatt, emellett a T-Systems anyacégével, a Magyar Telekom Nyrt.-vel szemben is hozott intézkedést az MNB.
Ami a költségvetés kiadásait akár több száz milliárd forinttal mérsékelné – állapítja meg a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Magyarországról kiadott legfrissebb jelentése. Az nem tartja jó ötletnek, hogy a büdzsé kizárólag belföldről finanszírozza magát, mivel a mélyponton lévő kockázati felárunk miatt a külföldi forrásbevonás most jóval olcsóbb.
Holnap lejár a banki azonosítás határideje, bajba kerülhet, aki ezt elmulasztja. Sok nyugdíjas és a külföldön élők is a veszélyeztetettek körébe tartoznak. Az első határidő idén június 26 volt, de mivel az érintettek egy nagyon jelentős hányada - több százezer magánszemély, illetve vállalkozás - késlekedett a procedúrával, a kormány úgy döntött, hogy október 31-ig meghosszabbítja az eredeti határidőt.
Javában folyik a munka a kormányzati színfalak mögött annak érdekében, hogy megvalósuljon a Varga Mihály által 2018 végén megjelölt cél: a január végén közel 5900 milliárd forintos lakossági állampapír-tulajdon öt év alatt megduplázódjon. A jelet a pénzügyminiszter tavaly novemberben adta meg, bejelentve egy újfajta, nyugdíj-előtakarékossági magyar állampapír kibocsátását.
Több mint 43 ezer magánszemély összességében immár csaknem 5 ezermilliárd forintos vagyonát fialtatta 2018 végén a 16 hazai privátbankári szolgáltatónál.