Az életbiztosításokból származó díjbevétel nagymérvű csökkenését az egyszeri és eseti díjas biztosítások 53 százalékos visszaesése okozta. Amíg tavaly június végéig ezekből a biztosításokból 107,3 milliárd forint, addig idén mintegy 50 milliárd forint folyt be. A nem élet jellegű biztosítások legnagyobb szelete a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (kgfb), az itt elért 67,8 milliárd forintos díjbevétel 3,6 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól.
A biztosítók kárráfordításai ugyanakkor nagyjából a tavalyi szinten maradtak, az első félévi 245,3 milliárd forintos összeg 0,1 százalékkal kisebb, mint a tavalyi. A kárráfordítás az előző évhez hasonlóan az élet ágban volt a legmagasabb, 154,4 milliárd forint (+0,8 százalék). A nem-élet üzletágban javulás következett be, a 90,9 milliárd forintos összeg csupán 80 százaléka a tavalyinak, amiben szerepe volt annak, hogy a kgfb kárráfordítás 44 százalékkal, 27,3 milliárd forintra mérséklődött.
A Groupama és az OTP Garancia Biztosító 2009. április 1-jétől egyesítette biztosítási tevékenységét, a Groupama Garancia adat a két társaság teljes idei tevékenységét tartalmazza. |
Az életbiztosítók "mezőnyét" továbbra is az ING vezeti 40,4 milliárd forint díjbevétellel, második az Aegon 21,2 milliárd, míg harmadik a Generali-Providencia 20,8 milliárd forinttal. A nem-élet rangsorban az Allianz áll az élen 72 milliárd forinttal, a második a Generali-Providencia 44,3 milliárd forinttal, a harmadik pedig a Groupama Garancia 23,1 milliárd forinttal.
A kgfb piacon a legnagyobb díjbevételt az Allianz (27,4 milliárd forint), a Generali-Providencia (8,9 milliárd forint) és a Groupama Garancia (5,3 milliárd forint) könyvelte el.
Rászoktunk, hogy utazásra bankkártyát vigyünk
Tanévkezdés: ne fizessen azért, ami ingyenes
Sokat bukhat, aki teljesen elfelejti a cafeteriát
MTI