2009. augusztus 1-jével módosult az egészségbiztosítás ellátásáról szóló 1997. évi LXXXIII. törvény, és ezáltal jelentősen csökkent a betegszabadság időtartamára és a táppénz alatt kifizetésre kerülő összeg mértéke is. Az intézkedés következtében a táppénz ideje alatt a legalább 2 éve kötelező egészségbiztosítással rendelkezők jövedelmük 60%-át kapják a korábbi 70% helyett, míg azok, akik ennél rövidebb biztosítási idővel rendelkeznek, hivatalos bérük 50%-ára számíthatnak csak az eddigi 60%-kal szemben.
Jövedelempótlás: a biztosítás a biztos
A táppénz összegét továbbra is az előző évi jövedelem alapján számítják, de összegét limitálták, amely így már nem lépheti át a minimálbér négyszeresének harmincad részét, azaz a havi bruttó 286 000 forintot. Leginkább a magasabb fizetéssel rendelkezők táppénze csökkent, akik keresőképtelenség esetén a korábbi táppénznek kevesebb, mint felét kapják meg. Bruttó 900.000 forintos jövedelemnél például a tavalyi szabályok szerint járó táppénz (630.000 Ft) helyett idén csak 286.000 forint jár, a bruttó különbség tehát 344.000 forint.
Schaub Erika, a Generali személybiztosítási üzletágának igazgatója szerint: „Az év utolsó negyedévében az influenza vírus beköszöntével megnő a táppénzzel járó megbetegedések száma. Ősszel és télen pedig az eső, a hó és a jég miatt csúszóssá váló utakon egyre többen szenvednek el kisebb-nagyobb baleseteket. Egy banálisnak tűnő csonttörés is járhat akár két hónapos kényszerpihenővel: a gipszelt végtagunk okozta kellemetlenség és a gyógytorna szükséglet okozta sok–sok problémáról nem is beszélve.
A Generali azon ügyfeleinek, akiknek az éves biztosítási díja eléri a 20 000 forintot, promócióval egybekötött akció keretében hívja fel a figyelmét a táppénz kiegészítés lehetőségére. |
Komolyabb egészségügyi probléma, műtét esetén a lábadozási idő is kitolódhat, amelynek következtében - az új táppénzrendelkezések miatt - jelentős jövedelemkiesés realizálódhat. A hiányzó összeg akár több százezer forint is lehet havonta. Erre az igencsak valós élethelyzetre kerestünk megoldást a Generalinál. Kifejezetten a táppénz alatti jövedelempótlás céljából újítottuk meg TestŐr elnevezésű baleset- és egészségbiztosításunkat, amelyhez új kiegészítő biztosítást fejlesztettünk, a baleset- és betegség miatti keresőképtelenségi kockázatot. A plusz szolgáltatás többféle napi biztosítási összeggel vehető igénybe, napi 1000-től 5000 forintig, így a biztosítási összeg elérheti a havi 150 000 forintot is, akár 300 napon keresztül.”
A biztosítás igény szerint egy vagy több biztosítási eseményre is köthető. A keresőképtelenségi napi térítés biztosítás mellett választható még kórházi napi térítés, műtéti térítés, kiemelt kockázatú betegségekre vonatkozó biztosítás (rosszindulatú daganatos megbetegedés, szívinfarktus, agyi érkatasztrófa, krónikus veseelégtelenség, AIDS, szívkoszorú-ér műtét) vagy akár a MedHotel kórházi hotelszolgáltatást nyújtó kiegészítő biztosítás is - olvasható a Generali közleményében.
Biztosítási piac: az átláthatóság alapelv
Minőség: tarolt a Generali és az Aegon
Újdonság: kisállat-biztosítást köthet kedvencére
Balesetbiztosítás a gyereknek: mire figyeljünk?
TKM-et számolnak az életbiztosításokra
Privátbankár