Az Aegon biztosító péntek reggelig 800 meteorológiai eredetű kárbejelentésről számolt be, ezekből 512 köthető viharkárhoz. Főleg Borsod-Abaúj-Zemplén, Somogy és Baranya megyékből érkeztek bejelentések, a becsült kárösszeg 68 millió forint.
A Generali biztosító május első felében 2200 időjárással összefüggő kárbejelentést kapott, amelyek becsült értéke meghaladja a 150 millió forintot.
A Groupama Garancia biztosító a május 5-e és 15-e közötti időszakra mintegy 8000 kárbejelentést regisztrált, amelyből pénteken 1117 futott be. A becsült teljes kárösszeg 285 millió forint, a legtöbben Budapestről és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből jeleztek káreseményt. A legnagyobb számban, összesen 3005 esetben villámcsapással, 996 alkalommal vezetékes kárral, míg 834 alkalommal üvegtöréssel és repedéssel kapcsolatban érkeztek bejelentések - olvasható a cég közleményében.
A K&H biztosító a csütörtöki országos vihar és orkán erejű szél pusztítását követően, péntek délelőttig 200 kárbejelentést regisztrált, ezek értéke meghaladja a 10 millió forintot - ismertette a cég.
Az Allianz Hungária Zrt.-hez 1300 bejelentés érkezett, az ügyfelek által becsült kár értéke megközelíti a 80 millió forintot.
Mit tegyünk, ha megtörtént a baj
A tetőt ért kisebb károsodások esetén javasolt ideiglenes fóliázás készítése a sérült szakaszon, a további károk megelőzése érdekében. A kárszakértő megérkezéséig javasolt a káresetből visszamaradó törmelékek megőrzése, mely a pontos kárfelmérést segíti, így a kárfelmérés és a kifizetés menete is gyorsítható. Amennyiben lehetősége van rá, a keletkezett károsodások lefényképezésével szintén segítheti az egyszerűbb és gyorsabb kárfelmérést.