Alig vagyunk túl a nyár felén és még rengeteg olyan mega-buli vár ránk, ahol akár több tízezer ember is összejöhet. Nemcsak zenei fesztiválokra kell gondolni, hanem sport-, vagy éppen kulturális rendezvényekre, esetleg gasztronómiai eseményekre. A tömeg és a gondtalan szórakozás ilyenkor jelentősen megnöveli a balesetek előfordulásának esélyét, mégis a résztvevők biztonsága gyakran háttérbe szorul. A sok ember, esetleg a szűk tér, vagy éppen a nekilendült alkohol fogyasztás is növeli a balesetek lehetőségét. Ezért lenne fontos ilyen rendezvények szervezésénél időben gondoskodni a szórakozni vágyók biztonságáról, ám ezt sok szervező sajnos nem teszi meg, pedig a tapasztalat azt mutatja, hogy ilyenkor gyakoriak a balesetből fakadó sérülések.
A Generali Biztosító tapasztalatai szerint leginkább az alkar, a váll, a felkar- és a lábszártörések jellemzőek, de előfordult már bordatörés is. Kevesen tudják, vagy ha tudják is, nem vesznek róla tudomást, hogy egy rendezvény biztosításának díja eltörpül annak egyéb költségei mellett. Egy 3000 fős, egynapos rendezvényre például fejenként akár 20-30 forintért is köthető kollektív baleset biztosítás. De létezik a biztosítónál a rendezvény- és belépőjegybe épített biztosítás is, amely választható égési sérülésre, csonttörésre, kórházi és műtéti térítésre is, és a biztosítási védelem valamennyi résztvevő esetében kiterjed a maradandó egészségkárosodásra, vagy a baleseti halálra is.
Kevesen tudják, de ha egy rendezvényen ér bennünket baleset és az eseményre kötöttek kollektív baleset biztosítást, akkor azonnal keressük fel a rendezvény szervezőjét, és kérjük, hogy vegyenek fel baleseti jegyzőkönyvet. Gondosan őrizzük meg a belépőjegyet, bérletet, illetve az egyéb, részvételi jogot igazoló dokumentumot. Az ellátást követően pedig a balesettel kapcsolatos orvosi, egészségügyi dokumentumokra (pl. csonttörést igazoló leletek, kórházi zárójelentés) is szükség lesz a kártérítéshez.