A Járai Zsigmond egykori jegybankelnök nevével fémjelzett - ő a felügyelőbizottság elnöke - CIG Pannónia Életbiztosító az idei első félévben 10,227 milliárd forint bruttó díjbevételt ért el, ami 17%-kal kevesebb mint az egy évvel ezelőtti első féléves eredmény. A csökkenés elsősorban annak köszönhető, hogy a CIG nem tudta szinten tartani az új kötések számát, amit jócskán megnyomott az elmúlt évben, és az eseti díjbevételek volumene is alacsonyabb volt az év első 6 hónapjában. A díjbevételből 9 milliárd még így is rendszeres díjakból folyt be.
Rendkívüli közgyűlésen döntött tegnap arról a CIG Pannónia, hogy miként teremti elő a tőkeemeléshez szükséges forrásokat. Részletek >>> |
A biztosító szerint a díjbevétel-csökkenésben szerepe van a végtörlesztésnek is, az ügyfélkör ugyanis emiatt visszafogta megtakarításait.
A ráfordítások között az egyik legnagyobb tétel a kárfizetések és szolgáltatások, valamint a kárrendezési költségek (együttesen 3,447 milliárd forint), ebből 3,006 millió forint a befektetéshez kötött életbiztosítások részleges- és teljes visszavásárlása, elsősorban még mindig a végtörlesztések miatt és 420 millió forint az általános biztosítások kárráfordítása.
A CIG tovább folytatta a költségracionalizálást - eredményesen. Ezen felül a biztosító ismét arról adott számot, hogy továbbra is folyamatban van az értékesítési hálózat átszervezése.
Bár az új szerzések száma visszaesett, a korábbi években megkötött életbiztosítási szerződések megújítási díjai 72%-kal növekedtek, az első félévben ezekből a díjakból bruttó 6 milliárd forint folyt be (tavaly ilyenkor csak mintegy 3,5 milliárd forint). A csoport szintű eredményekben az életbiztosító gyengébb negyedévét ellensúlyozta az általános biztosító eredményes rajtja. A CIG EMABIT
A CIG Pannónia által elért teljes átfogó jövedelem 2,434 milliárd forint veszteség, mely a nehéz piaci helyzet ellenére továbbra is összhangban áll a vezetőség várakozásaival és azzal a deklarált üzleti céllal, hogy a biztosító 2014-re nyereségessé váljon.
A CIG mérlegfőösszege 41,351 milliárd forint, a saját tőke nagysága 2012. június 30-án 1,907 milliárd forint, amely biztosítja a törvény által előírt szolvenciát és a működőképességet.
A CIG Pannónia árfolyama az utóbbi negyedévben. Forrás: Privátbankár Dealbook |