Ternyák Edit, a Nemzeti Eszközkezelő Zrt. szóvivője a Világgazdaságnak elmondta, hogy a törvényi feltételeknek megfelelő mindegyik ingatlant megveszik. A jogszabály szerint az adós a szándéknyilatkozatának benyújtásától számított 90 napon belül bérlővé válik, s ez idő alatt "védettséget élvez", vagyis a végrehajtási eljárást a pénzügyi intézmény felfüggeszti.
A költségvetési törvény az idei évre hárommilliárd forintot biztosít az ingatlanok vásárlására. A bérleti szerződésben pedig a lakástörvény rendelkezései lesznek irányadóak, amely kimondja: súlyos szerződésszegés esetén a szerződés felmondható.
A lap szerint az OTP-csoport az idei első negyedévben 957 ingatlant jelölt ki, míg az előző negyedévben 537 darabot. A CIB Bank és az UniCredit Bank az előző és a mostani negyedévben is kihasználta a kvótát.
Azon hiteleseknek, akik devizában adósodtak el, és a hitelük még nem dőlt be, azonban egyre nagyobb nehézséget jelent a törlesztőrészletek fizetése, továbbra is megoldást jelenthet a módosított árfolyamgát. Az árfolyamgát új rendszeréhez Rogán Antal tegnap nyújtott be egy módosító javaslatot, mely szerint ne a lakás értékéhez, hanem a felvett hitel összegéhez kössék az árfolyamrögzítés lehetőségét. Így az élhetne az árfolyamgáttal, aki 30 millió forintnál kevesebb hitelt vett fel. Részletek>>