3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kínai óriáscégek idén jelentek meg először milliárdos ingatlanprojektekkel Londonban és Manchesterben.

Az utóbbi években új lendületet kaptak a kínai-brit üzleti kapcsolatok. Főként a londoni és manchaster-i ingatlanbiznisz iránt mutatnak érdeklődést a kínai milliárdosok. Londonban hagyományosan könnyű építési engedély szerezni, a város liberális építési szabályzata és üzleti környezete igencsak kedvez az ingatlanbefektetéseknek.

A brit politikusok pártállásra való tekintet nélkül támogatják a kínai tőke megjelenését az országban. Boris Johnson, London polgármester azt mondta:  a város lakossága tízévente egymillió fővel gyarapszik, amivel egyrészt lakásgondok járnak, de mind több munkahelyre és irodára is szükség van, s ehhez sok-sok tőkére.

A kínai befektetések Nagy-Britanniában 2012-ben elérték a 4 milliárd dollárt (871 milliárd forint), ami éves összehasonlításban 80 százalékos bővülés. London az Egyesült Királyságba irányuló kínai befektetések 60 százalékának célállomása.

Boris Johnson, London konzervatív polgármestere kitörő örömmel köszöntötte az egyik új, londoni építkezés kínai befektetőjét. A polgármester az új infrastrukturális beruházásokra kíván összpontosítani. Londonban 33 olyan területet jelölt ki, ahol a városfejlesztés részeként lakóingatlanokat, s hozzá infrastruktúrát építtetne.

Johnson kitartó toborzója a kínai befektetőknek, míg 2004-ben mindössze nyolc kínai vállalat fektetett be, tavaly már 27 cég. Ugyanakkor az elmúlt tíz évben kevéssel több mint 150 kínai vállalkozás iratkozott fel a londoni befektetők listájára, miközben az Egyesült Államokból 300-zal többen voltak, Indiából pedig összesen 207-en.

Legutóbb egy kínai építési vállalatóriás építhet üzleti negyedet Manchesterben. A csaknem 1,3 milliárd dollár értékű üzletről hétfőn számoltak be a kínai lapok.

Az Egyesült Királyság harmadik legforgalmasabb légikikötőjének fejlesztéséről a kínai látogatáson tartózkodó George Osborne brit pénzügyminiszter Twitter-üzenetében azt írta: a 2012-es londoni nyári olimpiai játékok létesítményeinek megépítése óta "az egyik legnagyobb" horderejű beruházás, amely 16 ezer munkahelyet teremt majd a térségben.

A Beijing Construction Engineering Group és brit partnervállalatai, köztük a repteret üzemeltető MAG közös közleményben hozták nyilvánosságra együttműködésüket a majdan 61 hektáron elterülő "Airport City" megépítésére.

A mostani üzletet a kereskedelemben és a kölcsönös befektetésekben erősödő kínai-brit együttműködés újabb "ékes" példájaként emlegetik. Kína és Nagy-Britannia 2010-ben megállapodott abban, hogy 2015-re megháromszorozzák kereskedelmi forgalmukat, vagyis elérik a 100 milliárd dollárt.

Miközben Nagy-Britannia a kínai befektetések legvonzóbb európai célpontja, a kínai híradások megemlítik, hogy brit vállalatok szintén lehetőséghez jutnak kínai infrastrukturális beruházásokban, ugyancsak milliárd dolláros nagyságrendben Sanghajban és Pekingben egyaránt.

A brit kormány célja, hogy megerősítse a londoni City mint pénzügyi központ szerepét a kínai deviza, a renminbi számára is. Ez lehetővé teheti a kínai bankok számára, hogy ne a brit, hanem a kínai szabályozás alapján működjenek Londonban.

A Financial Times szerint ugyanakkor ezzel azt kockáztatja a brit pénzügyminiszter, hogy felbőszíti a leánybanki formában, vagyis brit követelmények szerint Londonban működő egyéb nemzetközi nagybankokat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Ingatlan Mennyit ér az ingatlanom? Aszófő és Akali lenyomta Zánkát és Révfülöpöt
Mester Nándor | 2024. április 24. 18:52
A Balaton északi partjának középső részén mintha megállt volna az idő. Alig van ingatlanforgalom, az árak is befagytak, mert a tulajdonosok nem nagyon akarnak engedni. A drágasági versenyt egyelőre Aszófő nyeri, de ott liheg a nyakán Balatonszepezd és kicsit lemaradva a Badacsony alja – derül ki sorozatunk mostani részéből.
Ingatlan Megrohamozhatják a bankokat?
Privátbankár.hu | 2024. április 24. 09:08
Bár a jegybanki alapkamat újra csökkent, nem éri meg tovább várni annak, aki lakáshitel-felvételben gondolkodik, a mostani kamatszinteknél alacsonyabb kamatok nem várhatóak az év hátralévő részében – véli Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. 
Ingatlan Még több lett az üres irodaterület Budapesten 
Privátbankár.hu | 2024. április 23. 15:38
Idén az első negyedévben folytatódott a hónapok óta tartó lejtmenet az irodapiacon: kevés új terület készült el, miközben újra nőtt a kihasználatlanság.
Ingatlan Közel felére esett vissza a lakásépítési kedv a szomszédunkban
Privátbankár.hu | 2024. április 18. 13:18
Az első két hónapban, a nyers adatok alapján, 41,2 százalékkal csökkent Romániában a lakásépítés volumene éves összevetésben - közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ingatlan Mennyit ér az ingatlanom? Kádár-kocka küzd a luxusnyaralóval a Tisza-tónál
Mester Nándor | 2024. április 17. 18:47
Idén várhatóan tovább növekszik a Tisza-tó népszerűsége. Az ok igen prózai: még mindig jóval olcsóbb, mint a Balaton vagy a Velencei-tó környéke, egy-két ottani kistelepülésen használható a Falusi CSOK és ha nyaralót keres valaki, akkor javuló és bővülő szabadidős és kiskereskedelmi szolgáltatásokra számíthat. Az ingatlankínálat egyre színesebb, már a luxus is megjelent – derül ki sorozatunk mostani részéből.
Ingatlan Mi az a hatalmas, ami a Duna Plaza mögött épül?
Privátbankár.hu | 2024. április 17. 07:49
A Futureal Csoport kezd egy óriásberuházást. 
Ingatlan Nagy biznisz a magánkollégium és a közösségi társasház, de nem nálunk
Privátbankár.hu | 2024. április 13. 13:55
Más régiós országokban érdemesebb kiadásra lakóingatlant építeni, mint Magyarországon. Leginkább az adózás miatt.
Ingatlan Mennyit ér az ingatlanom? A Velencei-tónál lassan beérik az árak a pesti agglomeráció átlagát
Mester Nándor | 2024. április 10. 19:10
Lapunk az elmúlt években többször is írt arról, hogy a főváros agglomerációja gyakorlatilag elért a Velencei-tóig. Azzal a különbséggel, hogy sokáig a Budapestet ölelő településgyűrű árai jóval magasabbak voltak. Mára ez a különbség erősen csökkent, főleg azért, mert annyira megugrott a kereslet a Balaton kis testvére körül, hogy az fölvitte az árakat, bár a használt lakások-házak ára még mindig nem érte el a budapesti agglomeráció legdrágább részein tapassztalható szintet. 
Ingatlan Nagy dobás a budapesti irodapiacon
Privátbankár.hu | 2024. április 10. 14:01
Szinte egy teljes épületet kibérelt a Wizz Air a pesti Dunaparton.
Ingatlan Digitális? Nem, figitális - új fogalom született
Privátbankár.hu | 2024. április 8. 18:11
Mutatjuk, mit is jelent.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG