Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke elmondta: a számok igazolják az ÉVOSZ várakozásait, miszerint az év hátralévő részében csökkenhet az ágazat teljesítménye.
Ezt jelzi a szerződésállomány fokozatos csökkenése, a teljes szerződésállomány július végi volumenének 46,9 százalékos elmaradása az egy évvel korábbihoz képest. Úgy vélte, hogy az építőipar meg tudja ismételni tavalyi teljesítményét, a 2100 milliárd forintos termelési értéket.
Ürmössy Gergely, az Erste Bank elemzője csalódást keltőnek nevezte az építőipar júliusi stagnálását. Rámutatott, az új szerződések állományának hónapok óta tartó csökkenése ugyan jelezte, hogy lassulni fog az építőipari termelés növekedése, de az elemző az év végéig még stabil egyszámjegyű növekedésre számított.
Csak az állam építkezik
Németh Dávid, a K&H Bank vezető elemzője is úgy látja, a júliusi adat egyértelműen mutatja a lassulást az ágazatban. A látható kis növekedés az állami beruházásokhoz kapcsolódik leginkább, az új szerződések volumene is csökken, nem látszik jele annak, hogy az ingatlanpiac fellendülne - közölte.
Mik lettek azok az elkeserítő számok? A termelés volumene 0,2 százalékkal haladta meg a tavaly júliusit, az épületek építés 0,5 százalékkal csökkent, az egyéb építményeképítése 0,9 százalékkal nőtt. Részletek >>>> |