Az ország december elején lesz hivatalosan 43 éves, de aki mostanában járt már Dubajban vagy Abu-Dzabiban, annak biztosan nem ez volt az első gondolata. A két város arculata folyamatosan változik a soha véget nem érő építkezések miatt, ami most megtriplázódott, mióta tavaly novemberben bejelentették, hogy Dubaj rendezheti meg a 2020-as világkiállítást – erre még soha nem volt példa a Közel-Keleten. Dubaj és Abu-Dzabi eddig is büszkélkedhetett fantasztikus „giga-mega-luxus” projektjeivel, de a világkiállítás miatt teljesen új városrészeket, különleges épületeket építenek a szárazföldön és a tengeren is.
Dubaj a "Connecting minds, creating the future" mottóval szervezi meg a nagyszabású rendezvényt 2020. október 20. és 2021. április 10. között. A szervezők tervei szerint a város modern nemzetközi metropoliszként akar bemutatkozni, óriási projektek megvalósításával. Korábban a hírek még 4 milliárd dolláros fejlesztésekről szóltak, de a legfrissebb információk szerint a beruházások költsége elérheti akár a 6,5-8,4 milliárd dollárt (mintegy 1434-1853 milliárd forintot)
Dubajban több államilag irányított építőipari vállalat kezdett hatalmas beruházásokba , a legnagyobb közülük a DAMAC, aki már 2002 óta van jelen a piacon. Több tízezer ingatlant értékesítettek már és a következő 4 évben nagyjából meg 26 000 lesz készen – ebben benne van körülbelül 10 000 szállodai szoba is.
A Damac beruházásai mellé állt az ismert amerikai milliárdos üzletember, Donald Trump is, aki több építkezési projektben részt vesz (az Akoya Parkban, a Paramount Hotel Dubai Downtown-ban), valamint Tiger Woods, aki az Akoya Oxigen lakópark és verseny-golfpálya építkezésébe szállt be. Először a világon a villák belső kivitelezésére az ismert luxus-designtervező házat, a Fendit kérték fel. Mindegyik építkezés egyenként körülbelül 4 millió négyzetméteres telkeken folyik – ezek jelenleg sivatagos területek, de 4 év múlva Dubaj új városrészként ismerjük majd őket, hatalmas zöld területekkel, parkokkal, nem messze a tengerparttól A Damac vállalatnak jelenleg több mint 50 beruházása folyik országos szinten.
Egy másik nagy építőipari vállalat a NAKHEEL, a cég egy 3 toronyból álló, tengerre néző luxus épületet tervez és épít fel. A The Palm Gateway közvetlenül a Palm Jumeirah bejárata mellett épül, az 1300 apartmanon kívül egy jelentős szórakoztató központot is magába foglal majd. Az épületkomplexum összeköttetésben lesz a dubaji metróval és a nemrég átadott villamossal.
A Business Bay projekt is elkészül 2 éven belül – ez a Dubai Downtown közelében talalható, keresztül megy rajta az úgynevezett Creak (csatorna) , amit összekötnek a tengerrel úgy, hogy átvezetik az ismert kétszer 5 sávos Sheik Zayed Road alatt. Ez a beruházás is közel 11,2 milliárd dollár értékű, a Dubai Holding Emaar a projektje, hasonlóan a szintén új városrészként emlegetett Muhammed Bin Rashid City-hez – ez egy másik 11 milliárd dolláros költségvetésű gigaprojekt.
A világkiállítás bejelentése óta az ingatlanvásárlások volumene megduplázódott az előző időszakhoz képest, gyakorlatilag folyamatosan mennek fel az ingatlanárak, a lakás- és irodabérleti díjak hónapról hónapra emelkednek , de még így is hatalmas a kereslet. A megtérülés 5-8 százalékos, nagyjából 12 év alatt megtérül a befektetett pénz. Nagy a kereslet a bérelhető ingatlanokra is a folyamatos munkaerő-mbeáramlás miatt, gyakorlatilag nincs elegendő lakás, amit ki lehetne adni. A 2020-as expo miatt ráadásul várhatóan közel 230 ezer új munkahely jön létre.
Az ingatlanvásárlás mellett a cégalapítás is nagyon egyszerű , az Egyesült Arab Emirátusok rendelkezik a világ egyik legliberálisabb gazdaságával: nincsen társasági adó, személyi jövedelemadó illetve forrásadó. Nincsen devizaforgalom-szabályozás, kvóta vagy kereskedelmi akadály, kivételesen versenyképesek az importvámok, sok a vámmentes termék. Virágzik a turizmus, a kereskedelem, a bankszektor, az ipari szektor és a világ más térségeivel ellentétben itt virágzik az ingatlanpiac is.
Dubaj és Abu-Dzabi mindig népszerű célpont volt a turisták körében , a nagyszabású, egyedülálló látványosságaival, a minden igényt kielégítő luxus-szolgáltatásokkal, a gyönyörű fehér homokos tengerpartjaival, az adómentes vásárlási lehetőséggel és nem utolsó sorban a vendégszeretetükkel. Egy ilyen országban az ingatlanbefektetés minden szempontból „10 pontos”.
Miért érdemes Dubajban, Abu-Dzabiban ingatlanba fektetni?
- Dubaj a luxus és a "legek" városa, virágzik a turizmus, itt található a legnagyobb repülőtér, legmagasabb épület, stb.
- Dubajban és Abu-Dzabiban hatalmas léptékű a gazdasági növekedés. Rendkívül erős a gazdaság, Abu- Dzabi a világ leggazdagabb városa, hatalmas a készpénzállományuk.
- Virágzik az ingatlanpiac.
- A 2008. január 1-jével életbe lépett törvény még jobban védi az ingatlanbefektetőket. A 2008. novemberi törvények szerint a befektetések jó részére 100%-os állami garancia van.
- Nincs se személyi jövedelemadó, se társasági adó, sem illetékek.
- A világ legbiztonságosabb városai, ami igaz arra is, hogy a gazdasági szereplők betartják a törvényeket.
Amennyiben további információt szeretne megtudni az ingatlanbefektetésről, látogasson el a www.homelist.hu weboldalunkra vagy jeletkezzen a z.komjati@dih.hu e-mail címen.
(x)