Az Óbuda Group összeállításából kiderül, hogy két szempontrendszert is szigorítanak a jövőben. Az egyik ilyen a BREEAM, a másik pedig a LEED. Ezek alapján jelenleg 16 építési projekt fut, vagy éppen elkészült, többségük irodaház. Magyarországon régiós összehasonlításban átlagosnak mondható a zöld minősítések elterjedtsége. A magyar piac a BREEAM rendszer felé erősebben elkötelezett, mint Franciaország vagy a Benelux államok, de Olaszországban például a LEED dominál.
Habár a minősített irodaterületek a teljes fővárosi irodapiac alig több mint 5 százalékát teszik ki, a 2012-ben átadott vagy fejlesztés alatt álló projektek többsége minősített, ezért fontos az idén várható változás, vagyis mindkét minősítési rendszernél új szabályozás lép életbe. Bár egyszerűsödik a minősítések helyi alkalmazása, a követelmények szigorodnak és továbbra sem lesz egyszerű megfelelni a dokumentációs kritériumoknak.
A minősítési rendszerek célja pozitívan megkülönböztetni a minősített projekteket, a piaci elvárások azonban nőnek, így időről időre a különbözőség kritériumait is meg kell újítani. Ráadásul a BREEAM és a LEED rendszerek csak néhány éve terjedtek el a nemzetközi piacon, ezért a kezdeti „gyermekbetegségek” kezelése miatt is időszerű a rendszerek frissítése. Az új szabályozások várhatóan 2013 tavaszán (BREEAM) és őszén (LEED) lépnek életbe, és mindkét minősítési rendszernél racionalizált, finomított és jellemzően szigorúbb követelményeket hoznak.
Míg 6 évvel ezelőtt az átadott irodaházak kevesebb, mint 10 százaléka volt valamelyik rendszerben minősített vagy egyéb szempontrendszer szerint környezettudatosnak tekinthető, addig 2011-ben és 2012-ben a minősített irodaépületek aránya meghaladta a 80 százalékot. A következő években készülő irodaépületek majdnem 100 százaléka szerez majd minősítést a BREEAM vagy a LEED rendszerben.