
Szinte már nincs olyan náció, ahol az alkalmazottak ne kampányolnának a rugalmasabb munkaidőért, és szerencsésebb helyeken már vagy csökkentették a kötelező munkaórák számát, vagy beiktattak bizonyos „home office” napokat, amikor otthonról, pizsamából tolhatjuk az ipart – már amennyiben ezt a munkakörünk lehetővé teszi. A Moneyish cikke szerint 2012 és 2016 között mintegy 43 százalékra nőtt a távmunkából élők száma világszerte, míg ez 2012-ben még csak 39 százalék volt.
Az otthoni munkának számos előnye van, kezdve a rugalmasabb időbeosztástól a több szabadidőn át az ideális munkakörülmények megteremtéséig, ugyanakkor ez a fajta módszer nem való mindenkinek, ahogy arról már korábban mi is írtunk a Privátbankár.hu-n. Az előnyök ugyanis bizonyos esetekben épp, hogy a hátrányára válnak az embernek, ráadásul az otthoni munkákkal gyakran kapcsolják össze a pocsék fizetést. Szerencsére nem minden otthoni álláslehetőség lehúzás vagy jár alacsony fizetéssel – ebben az öt munkakörben biztosan kapsz versenyképes fizetést. A fizetéseket az amerikai éves keresetből számoltuk át forintra és osztottuk le hónapokra.
Egészségügyi – vagy bármilyen – szakíró
Ha valakinek orvosi vagy gyógyszerész végzettsége van, azoknak jó alternatívát jelenthet, ha otthonról vesznek részt nagy egészségügyi kutatásokban. A feladatok általában kimerülnek a betegtájékoztatók megírásában, valamint különböző orvosi, gyógyszerészeti vagy patológiai kutatások fordításában, kiegészítésében, rendezésében. A felsőfokú, lehetőleg szakirányú végzettség itt elengedhetetlen, viszont évente legalább 95 ezer dollárt (nagyjából 23,7 millió forintot) keresni vele. Ez havi 1,9 millió forintot jelent.
Ha nem egészségügyi területen próbálunk elhelyezkedni, úgy műszaki cikkekhez is mindig keresnek technikai szakszövegírókat, ők valamivel kevesebbért, évi 90 ezer dollárért találhatnak munkát.
Back-end fejlesztő
Informatikusból egyébként is óriási hiány van Magyarországon, back-end fejlesztőket pedig világszerte keresnek. Ők felelnek a háttérinformatikai rendszerek kialakításáért, vagyis azért a rendszerért, ami nagyjából minden weboldalt és internetes szolgáltatást működtet. Itt amerikai szemmel nézve „hatszámjegyű” bérek vannak (vagyis bőven havi 2 millió fölött kereshet egy magyar), 2024-ig pedig további 24 százalékkal nőhetnek, tekintettel arra, hogy mekkora szakemberhiány van a szektorban. A back-end informatikusion kívül gyakorlatilag bármilyen informatikai szakember és szoftvermérnök is hasonló fizetéseket érhet el a saját kanapéjáról.

Értékesítő (sales director)
Az üzleti élet alfa és omegája, a vezető értékesítők azok, akik kézben tartják, koordinálják és egyengetik egy vállalat termékeinek értékesítését. Feladatuk az értékesítési stratégia alakítása, a tervezett árbevétel biztosítása, a csapat vezetése és a munka koordinálása, valamint az éves keretszerződések megkötése, az árakat azonban nem ők szabják. A rengeteg melóért busás, legalább 104 ezer dolláros éves bér (26 millió dollár, kb. havi 2,1 millió forint) jár, és ráadásul csak néha kell megjelenni a meetingeken és üzleti vacsorákon.
Tanácsadó
Ha valamit jól csinálsz, sose csináld ingyen, tartja a mondás – tanácsadókra gyakorlatilag minden szakterületen szükség van, az informatikától a vezetésen át a kommunikációig. A hatalmas ismeretanyagot így könnyen pénzzé tehetjük, ráadásul ehhez sem kell egy irodában ülni napestig. Egy szakképzett tanácsadó évente átlagosan 92 500 dollárt (23 millió forint, nagyjából 1,9 millió havonta) vihet haza, de ez értelemszerűen az adott szakterülettől függően lehet több vagy kevesebb. Cserébe elengedhetetlen a nagyon jó emberismeret és a kiemelkedő kommunikációs készség.
Alkalmazás- és webdesigner
A mai technológiavezérelt világban gyakorlatilag elvész az a vállalat, akiknek nincs egy saját grafikusuk, aki az appok vagy a weboldal kinézetéért felel. A megfelelő végzettség itt is elengedhetetlen, cserébe amennyiben valakinek van saját eszköze (jellemzően rajztábla és a megfelelő szoftverek) gyakorlatilag bárhonnan képes dolgozni, így maximum csak a fizetést felvenni kell bemenni az irodába. Egy képzett grafikus a szakírókhoz hasonló bért kap, vagyis évente legalább 90 ezer dollárt.