1p
KKV
A gazdasági válság kihat a HIV-prevenciós, illetve a vírushordozók és a betegek kezelését célzó programokra, több országban már most gyógyszerhiány tapasztalható
A gazdasági válság kihat a HIV-prevenciós, illetve a vírushordozók és a betegek kezelését célzó programokra, több országban már most gyógyszerhiány tapasztalható - jelentette be az ENSZ AIDS elleni programja (UNAIDS) és a Világbank egy 71 országot felölelő vizsgálat alapján.

"Afrika, a Karib-térség, Európa, Ázsia és a csendes-óceáni régió 22 országában várható, hogy a globális gazdasági világválság miatt az év folyamán fel kell függeszteni az AIDS megelőzését és a HIV-fertőzöttek gyógyítását célzó programokat" - emelte ki a jelentés.

Nyolc országban már most is tapasztalható a vírusellenes szerek hiánya, 34 ország pedig arról számolt be, hogy a gazdasági válság miként hat ki a prevenciós programokra.

A szakembereket nem csak a külső forrásokból finanszírozott gyógyszerezési programok sorsa aggasztja. A válság következtében ugyanis növekszik a munkanélküliség, csökkennek a jövedelmek, ami megnehezíti az érintettek számára az egészségügyi ellátással kapcsolatos költségek vállalását.

"A globális világválság miatt megsemmisülhetnek az AIDS-ellenes küzdelmünk eddigi eredményei" - hangsúlyozta Michel Sidibe, az UNAIDS ügyvezető igazgatója.

Mint rámutatott, a finanszírozás megszakítása vagy lelassulása katasztrofális következményekkel jár a kezelés alatt álló négymillió beteg és vírushordozó számára, ahogy a sok millió ember számára is, akiket elértek a prevenciós programok.

Klímaháború, roboturalom, mikro-ufók: ez vár ránk?
HIV-fertőzés: veszélyben az idősebb korosztály
Csalival irtanák a rákos sejteket

MTI

Címkék: KKV

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Elárultak egy kellemes hírt a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:34
Egyszerűbb lett a feltételek teljesítése. 
KKV Zuhog a pénzeső: még több magyar cégnek jut támogatás
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 14:15
Már több mint 1300 cég örülhetett.
KKV Még mindig lehet pályázni elektromos autó vásárlására
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 09:55
Több, mint 6 ezer támogatási szerződést írtak alá eddig, a 30 milliárdos keretből 26,8 milliárd forintot ítéltek oda. 
KKV Nagy Mártonék megnyitották a pénzesőt: a cégek sorban állnak
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 16:17
Érkeznek a támogatások, tartják a markukat a cégek.
KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
KKV Itt egy lehetőség, ami még jól jöhet a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 15:32
Két új termék.
KKV Aggasztó számokat találtunk: bajban vannak a magyar cégek
Kollár Dóra | 2025. április 30. 05:59
A kiberbűnözés alapvetően a modern kor jelensége, a dübörgő digitalizáció miatt minden eddiginél többen lesnek a gyanútlan felhasználókra az interneten. A támadók azonban nemcsak a magánszemélyeket, hanem a cégeket is támadják.
KKV Megnyílt út a magyar cégek előtt: könnyebben elérhetők az uniós hitelek
Privátbankár.hu | 2025. április 14. 17:04
Tovább egyszerűsödött az uniós források elérése a vállalkozások számára, egyre többen használják ki a lehetőséget.
KKV Milliókat is megspórolhat, aki jókor észbe kap
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 10:08
A Széchenyi Kártya Program államilag támogatott beruházási hiteleinek kamata február 17-től további fél százalékponttal csökkent, így ezek már 3 százalékos kamatozással elérhetőek. Ennek köszönhetően egy százmillió forintos beruházási kölcsön hitelterhe több millió forinttal csökkenhet.
KKV Pénzeső vár a kkv-kra
Privátbankár.hu | 2024. december 4. 16:49
A hazai kkv-k eddigi legszélesebb köre juthat tőkefinanszírozáshoz a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG