A The Register riportja szerint a hacherek a Vaserv szervereinek gyökérkönyvtárához is hozzáférkőztek, miután kihasználták a cég által használt HyperVM rendszerszoftver addig fel nem fedezett súlyos biztonsági rését. Azután, hogy betörtek a rendszerbe, a támadók felhasználói és rendszeradatokat egyaránt megsemmisítettek. Az adminisztrátorok mindössze annyit vettek észre a támadás alatt, hogy "valahogy" furcsán viselkedik a rendszer.
A hackerek eközben Unix parancsokat adtak ki az összes fájl rekurzív (ismétlődő lépésekből álló műveletsorozaton alapuló) megsemmisítésére. A cég szakemberei már dolgoznak azon, hogy a rendszert visszaállítsák és ez 24 órán belül várható is. Rus Foster, Vaserv cég vezetője azt is hozzátette, hogy hackerek másoknál is kihasználták már ezt a biztonsági rést.
A Vaserv szerint a megsemmisített adatmennyiség szervereinek majdnem a felét érinti. Az adatait a cég nem mentette el, így egyelőre kétséges, hogy a százezer felhasználóból bárki is visszaszerezhetné az elveszített adatokat. Eddig még azt sem sikerült felfedezni, hogy kik irányíthatták a támadást. A tettesek hiányában a Vaserv a HyperVM szoftvert fejlesztő indiai LXLabs céget vonja felelősségre a támadásért, mindenkit türelemre intett és azt hangsúlyozva, hogy ők mindent megtettek azért, hogy az LXLabs által forgalmazott szoftver állandóan frissítve legyen.
A The Register megkereste az LXLabs céget is, azonban nem sikerült megszólaltatni őket sem a biztonsági réssel kapcsolatban, sem a hackertámadás ügyének kapcsán. Mindössze annyit tudtak meg, hogy a cégalapító KT Ligesh felakasztotta magát. A The Times of India indiai napilap szerint a cégvezető azért lett öngyilkos, mert elveszítette a Vaserv-szerződést, illetve anyja és húga öngyilkosságát sem bírta feldolgozni.
Most az MKB ügyfeleire szálltak rá a csalók
Bizonyítványosztás: neten jól szolgálnak a bankok
Elég a sorban állásból: nem féltjük a pénzünket
Csapolható bankszámla egy havi fizetésért
Vigyázat! "Oszkóval" lopják adatainkat
Pénzügyek: neten egyre aktívabbak vagyunk
Miért sikertörténet az internetbankolás?
MTI