A rendezvény a kreativitás, innováció és az inspiráció jegyében több mint 100 embert mozgatott meg, köztük vállalkozókat, nagyvállalati vezetőket, befektetőket, programozókat, hekkereket valamint a média munkatársait. A régiós szinten is jelentős Pioneers Festival "kistestvérének" nevezhető Unplugged rendezvénysorozat a héten debütált Budapesten.
Az InVendor színeiben Imre Zsombor nyitotta meg a rendezvényt, ahol a magyar startup ökoszisztéma teljes keresztmetszetében képviseltette magát. A hangulat laza és oldott volt, ahogy az ilyen rendezvényeken azt megszokhattuk. A Pioneers nemcsak az előadók személye miatt érdekes esemény, kiváló helyszíne a kapcsolatépítésnek is. A rendezvény alatt a Terminálban a fiatal vállalkozók, startupperek maximum a nagy meleg miatt izzadhattak, a legtöbben jó hangulatban, sörözgetve beszélgettek már befutott cégvezetőkkel az álmaikról vagy arról, hogy hol tart jelenlegi projektjük.
A Pioneers Unplugged Budapesten Árvai Péterrel. |
Az első elődadó Árvai Péter, a Prezi.com alapítója volt, aki saját példáján keresztül mutatta be, hogyan teremthet egy startup vállalkozás pár év alatt 140 munkahelyet, hogy világszerte 24 millió felhasználót szolgáljon ki. Árvai egyik legfontosabb üzenete az volt, hogy az ötleteinket ne tartsuk magunkban, osszuk meg minél több mindenkivel.
Így is neki lehet vágni az álmok valóra váltásának - galéria az első Unplugged-dzsemboriról.
|
Az "Ideas matter" felirattal a pólóján megjelenő Árvai szerint a kreativitás az egyik legfontosabb hajtóereje a cégépítésnek és a vállalkozásoknak - ezt amúgy nemcsak ő mondja, de a Szilícium-völgy cégvezetői is így gondolják, ott pedig három havonta épül fel egy milliódolláros cég... A fiatal vállalkozóknak ráadásul a "nagy öregektől" sem kell megijedni. Mint Árvai kiemelte, az S&P 500-as index cégeinek átlag életkora az elmúlt fél évszázadban 60 évről 18-ra csökkent, és ez a tendencia folytatódni fog. Vagyis egyre több a sikeres és fiatal cég - ezek története pedig lendületet adhat a hazai startupoknak is. Akárcsak a Prezi sztorija.
A nemzetközileg elismert közösségi média szakértő, Dr. Meskó Bertalan a webes orvoslás lehetőségeiről beszélt Árvai után. Példája jól mutatja, hogy az új technológiák hatékonyan alkalmazhatók a konzervatív, bizalmi kapcsolatokra épülő iparágakban is.
Az esemény egyik látványossága a Leonar3Do új, web-alapú, organikus, közösségi digitális 3D modellezésre alkalmas megoldásának bemutatója volt. A Leopoly segítségével új lendületet kaphat a manapság egyre divatosabb 3D nyomtatás.
A startup kultúra egyik alapvető értéke, és egy jól működő ökoszisztéma elengedhetetlen feltétele a kapcsolatépítés, az együttműködés és a kölcsönös tudásmegosztás. A visszajelzések alapján úgy gondolom, hogy az Unplugged jó fórumot biztosít ezekhez, és összehozza az érintetteket. Mindössze négy óra leforgása alatt új együttműködések, üzletek és partneri kapcsolatok születtek – nyilatkozta Imre Zsombor, az InVendor alapítója.
Örülök, hogy újra együtt dolgozhattunk a Pioneers Festival szervező csapatával a vállalkozói kultúra terjesztésében. A Pioneers Unplugged Budapest sorozat ezentúl 2 havonta rendszeresen megrendezésre kerül majd és a célja, hogy egy kreatív, innovatív, tenni akaró közösség rendszeres találkozási pontja legyen – tette hozzá Szabó Balázs, az InVendor üzletfejlesztési vezetője, a Pioneers nagykövete.
Le a kalappal a magyar startupperek előtt. Az Unplugged sorozat egyik legjobb hangulatú, példaértékű rendezvénye volt a budapesti – mondta Allan Schlundt Bodien, aki a Pioneers Festival szervezői közül érkezett Bécsből. A következő dzsembori a nyári szünet után, szeptemberben várható.