Az amerikai kormány érvelése szerint nincs szükség ilyen szerződésre, inkább az egyes országok bűnüldöző hatóságai közötti együttműködést kellene fokozni. Washington szerint a jobb kooperációval lehetne megelőzni azt is, hogy az internet katonai hadjáratok terepévé váljon.
A The New York Times rámutatott: bármiféle internetes védelmi egyezmény megkötése különös nehézségekbe ütközik, ugyanis a világháló cenzúrájának, valamint az egyes országok szuverenitásának a kérdése is felmerül.
A Pentagon adatai szerint több mint 100 külföldi hírszerző szervezet próbálkozik betörni az amerikai kormány hálózataiba, amelyekben 7 millió számítógép van összekapcsolva. |
Moszkva viszont azt hangoztatja, hogy nemzetközi szerződés hiányában egyfajta internetes fegyverkezési verseny kezdődik, amelynek veszélyes következményei lehetnek.
Az amerikai védelmi minisztérium, a Pentagon internetes védelmi parancsnokságot hoz létre az amerikai katonai számítógépes hálózatok biztonsága érdekében. Az új parancsnokság, a Cybercom megalakításáról egy hónappal azután született döntést, hogy Obama elnök bejelentette: új internetes biztonsági felügyelőt jelöl ki a Fehér Házba.
Obamáék szerint elég pénzt pumpáltak
Obama megoldhatatlannak tűnő kihívások előtt
Újra szövetségben az USA és Oroszország?
Háború az interneten: sokkal több, mint játék
MTI