Elsősorban gépkocsi szervizekből, benzinkutakról, Volán-telepekről, illetve a lakosságtól származó hulladékolaj újrahasznosítását tervezik, de a technológia alkalmas sütőolaj feldolgozására is.
A szűrést, centrifugálást, mélyvákuumos desztillációt követően olyan minőségi olaj állítható elő, amelyet többnyire aszfalt, bitumen gyártásánál használnak fel – közölte Csaba Attila.
Az ügyvezető elmondta: évi 2.000 tonna, javarészt veszélyes hulladék feldolgozását tervezik, amelyből 1.200-1.500 tonna, az iparban hasznosítható termék keletkezik. A maradék anyag nagyobb része desztillált víz, a kisebb mennyiségű olajos iszapot hulladékkezelőkbe szállítják.
Az Orviron-Plus Kft. országos cégekkel áll kapcsolatban, amelyek kis tételekben gyűjtik be, illetve válogatják az olajat. Az oroszlányi üzembe már tartályokban érkezik az olaj – tette hozzá.
A vállalkozás jelenleg az Észak-dunántúli környezetvédelmi felügyelőség hulladékkezelési engedélyére vár. A cég bízik az eljárásban, a korszerű berendezés már épül a csarnokban. A kft. emellett négy új tartály telepítéséhez kért építési engedélyt - mondta Csaba Attila.
Az Orviron-Plus Kft. 1993 óta működik Oroszlányban. Jelenleg tulajdonváltás zajlik a cégnél, amelyről Csaba Attila egyelőre annyit kívánt elárulni, hogy az eddig 50 százalékban svájci tulajdonú vállalkozás teljesen magyar kézbe kerülhet.
Az oroszlányi képviselőtestület városfejlesztési és környezetvédelmi bizottságának elnöke, Metzger Gyula (MSZP) az MTI kérdésére elmondta: az önkormányzat ügyfélként bejelentkezett a környezetvédelmi felügyelőséghez, hogy tájékoztatást kapjon az engedélyezési határozatról.
Hozzátette: azt szeretnék, hogy a cég garantálja, nem folytat a lakosságra, környezetre nézve káros tevékenységet, különösen, mert a feldolgozó üzem a Vértes hegység erdejében található.
Két dollárt csúszott az olaj ára
Nagy a mozgolódás: egyre drágább az olaj
Az áfa-emelés rátesz a benzinárra
Csökken az olajéhség
MTI