Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. adatai szerint június hónapban 162,7 milliárd forinttal növekedett a lakosságnak szánt állampapírok állománya.
Több mint 120 milliárdnyi Bónuszt kapkodtunk el
Mit tud a Bónusz? Bónusz Magyar Államkötvény (BMÁK) néven négy- és hatéves futamidejű, változó kamatozású, egyforintos alapcímletű állampapírok értékesítését kezdte meg márciusban az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A kötvények kamatbázisa a 12 hónapos diszkont kincstárjegyek aukcióin kialakult átlaghozamokon alapul, melyhez kamatprémium adódik. A négy és hat éves papírok éves kamata az első évben 4,89, illetve 5,64 százalék. További részletek >> |
A Kamatozó Kincstárjegyek nettó értékesítése 24,7 milliárd, a Féléves Kincstárjegyeké 1,3 milliárd forint volt. Az egy és kétéves Kincstári Takarékjegyek, továbbá a Kincstári Takarékjegy Plusz együttes mennyisége 0,5 milliárddal növekedett.
Az inflációkövető Prémium Magyar Államkötvények 12,2 milliárd, a márciusban bevezetett, piaci kamatokon alapuló Bónusz Magyar Államkötvény 123,6 milliárd, valamint a Babakötvény állománya 0,4 milliárd forinttal emelkedett az év hatodik hónapjában.
2000 milliárd fölött a lakossági állomány
Az első félében, június végére 442,1 milliárd forinttal nőtt a lakossági állampapír-állomány
2014 első hat hónapjának végére a kifejezetten lakosságnak értékesített állampapírok teljes állománya 2130,6 milliárd forintra emelkedett.
Már négyféle változó kamatozású lakossági államkötvényt lehet kapni, ráadásul júniustól egyre több helyen. Ezekből kettő inflációhoz, kettő kincstárjegyhozamhoz kötött kamatozású. Melyiket érdemes választani? Jobbak-e, mint a fix kamatozású megtakarítások, megoldást jelentenek-e a siralmasan alacsony kamatok problémájára? Összeállításunk a témában >> |