A tőzsde honlapján közzétett tájékoztatás szerint a most kibocsátott össznévérték 500 millió forint. Az egyenként 10 ezer forint névértékű papírokat 78,99 százalékos árfolyamon bocsátotta ki a társaság. A tőketörlesztés egy összegben a lejárat napján, 2014. január 10-én esedékes. A társaság közleménye szerint az immáron közel 1 milliárd forintra rúgó forrásbevonás révén az Alteo tovább tudja folytatni akvizíciókra és zöldmezős beruházásokra épülő növekedési stratégiáját.
Zéró-kupon kötvény esetén a kibocsátó nem kamatot fizet, hanem a kibocsátáskor névérték alatti áron értékesíti a kötvényt, amelynek lejáratakor a névértékét fizeti vissza. A befektető hozama (kamata) a beszerzéskori ár és a névérték különbözete lesz. |
Ifj. Chikán Attila az Alteo vezérigazgatója azt mondta, hogy a kötvénykibocsátás, amellett, hogy lehetővé teszi tőkestruktúránk optimalizációját, forrást teremt további megújuló energetikai befektetéseink finanszírozására. Terveik között jelenleg elsősorban időjárásfüggő - szél, nap, víz - megújuló energiát hasznosító erőművek felvásárlása, illetve zöldmezős fejlesztése szerepel idehaza, illetve külföldön egyaránt. Az Alteo szándékai között továbbra is kiemelt helyen szerepel a nyilvános részvénykibocsátás, elfogadható tőkepiaci körülmények esetén erre még 2012 folyamán sort kerítene a cég.
Az energetikai cégcsoport erőművi portfóliója hét egységből áll, ezek közül négy megújuló erőforrásokra épül. Az energiatermelés mellett villamosenergia-kereskedelemmel is foglalkozik a cég. Az Alteo 2011. első félévi, a nemzetközi számviteli szabványok (IFRS) szerinti konszolidált árbevétele 2,633 milliárd forint volt, 10,2 százalékkal alacsonyabb az előző év hasonló időszakánál. Az adózás előtti nyeresége pedig 90,9 százalékkal 26 millió forintra csökkent.