Orbán Viktor szombaton rendkívüli sajtótájékoztatót tartott a Karmelita kolostorban, az eseményről a Klasszis Médiához tartozó Mfor írt részletesen. A miniszterelnök részvétet nyilvánított a magdeburgi terrortámadás áldozatainak családjainak, és kiemelte, hogy Magyarország következetesen kitart amellett, hogy ne engedje átalakulni az országot egy olyan világgá, ahol ilyen események megtörténhetnek. „Ezek a jelenségek csak azóta léteznek Európában, mióta migrációs válság lett” – mondta.
Orbán Viktor értékelte az uniós elnökség eredményeit, kiemelve a schengeni övezet bővítését, amelynek révén Románia és Bulgária teljes jogú tagokká váltak. „Egy sikeres elnökségen vagyunk túl. [...] Ez egy hosszú ideje húzódó, több mint tízéves problémát oldott meg” – fogalmazott.
Az orosz-ukrán háborúról szólva hangsúlyozta, hogy Magyarország békepárti álláspontot képvisel. „Ez nem a mi háborúnk. Ez két szláv nép testvérháborúja. Arra kell törekedni, hogy ezt izoláljuk, ne pedig beleugorjunk” – mondta.
Az RTL kérdésére a Tisza Párt előretöréséről és Magyar Péter szerepéről Orbán Viktor nem adott egyértelmű választ:
„Az ön kérdése, hogy mit csinált rosszul a kormány, azzal a kérdéssel váltom ki, hogy mit csinált rosszul az ellenzék. [...] A kormányzó párt, köszönöm szépen, éppen kormányoz” – mondta.
A miniszterelnök ugyan több kérdést is kapott Magyar Péterrel, illetve a Tisza Párttal kapcsolatban, azonban sem a politikus, sem a párt nevét nem ejtette ki válaszaiban, amelyek jobbára kitérőek voltak.
Az RTL kérdésére, miszerint a 2025-ös költségvetésben szereplő 397,5 forintos árfolyammal hogyan számolnak, amikor a jelenlegi árfolyam 415 forint körül mozog, valamint hogy mikor érdemes eurót vásárolni a 2025-ös nyaraláshoz, Orbán Viktor a következőket mondta:
„Ha tudja, hogy kit kell megkérdezni az ügyben, hogy mikor kell eurót vásárolni, szóljon nekem is. Én is szeretnék megfelelő pillanatban vásárolni.”
A forint árfolyamával kapcsolatban a miniszterelnök elmondta, hogy a nemzeti valuta stabilizálása a jegybank feladata, és az eurózónához való csatlakozást nem tartja járható útnak. „A forint egy olyan eszköz, amely a világban zajló változásokra nagyon érzékenyen reagál, és ez sosem jó” – fogalmazott. Hozzátette, hogy a dollár erősödése automatikusan gyengíti a forintot, és ennek hatásait figyelembe kell venni a gazdasági tervezés során.
Orbán Viktor a közel-keleti békemisszióval kapcsolatban kifejtette, hogy Magyarországnak helyzetéhez és súlyához mérten kell fellépnie nemzetközi kérdésekben. Hangsúlyozta, hogy baráti viszonyt ápol Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel és Recep Tayyip Erdogan török elnökkel, akikkel mindenről beszél, ugyanakkor elismerte, hogy a közel-keleti béke megteremtése „nehéz kenyér.” A térség két meghatározó államának gondolkodása és pozíciója jelentősen eltér egymástól, ami bonyolítja a helyzetet. Reményét fejezte ki, hogy Szíria ne váljon terrorista állammá.
A Breuerpress kérdésére Orbán Viktor elmondta, hogy Ukrajna EU-csatlakozása súlyos kihívást jelentene a magyar mezőgazdaság számára, amely jelenleg 20 millió ember élelmezésére képes. „Ukrajna belépése az EU-ba agyonvágná minket, be lehetne zárni a kaput. Nem csak nekünk, Franciaországnak is” – jelentette ki.