David Davis a BBC egy műsorában azt mondta, hogy kiváló a miniszterelnök, még ha most nagy nyomás alatt is áll. Ezt a véleményt viszonylag kevesen osztják, miután Theresa May elbukta a választást, amit pont azért írt ki, hogy megerősödjön, de próbál hatalmon maradni, noha még mindig nem tudott megegyezni az északír Demokratikus Unionista Párttal, hogy amikor kell, szavazzanak vele a parlamentben, hisz nélkülük nem jön össze az 50 százalék.
Az egyik terv
A párton belül nem csak egyszerűen lázonganak, hanem konkrét terveket és szőnek a miniszterelnök leváltására és helyettesítésére (arról persze nincs szó, hogy az új miniszterelnökkel hogy lenne meg a parlamenti többség: tovább udvarolnának-e az északír pártnak, vagy másokkal próbálnának szélesebb körű megegyezésre jutni). A The Sunday Times szerint az egyik elgondolás, hogy Philip Hammond pénzügyminisztert tennék meg átmeneti vezetőnek, és David Davis lenne a helyettese, aki folytatná Brüsszelben a tárgyalásokat.
Davis elmondta: igazak azok a korábban elterjedt híresztelések, hogy múlt héten pártjának több mint 40 parlamenti képviselője próbálta őt rábeszélni, vállalja el a vezető szerepet Hammond mellett. Ő azonban elhárította ezt, és felszólította őket, hogy ne a puccson járjon az eszük, hanem térjenek vissza a munkához. A másik kemény Brexit-párti kormánytag, Liam Fox kereskedelmi miniszter is rászólt a párttársakra, hogy sorakozzanak fel May mögött.
B-változat
Boris Johnson környezete ellenzi a Hammond-Davis párosítást, ők a jelenlegi külügyminisztert, volt londoni polgármestert szeretnék miniszterelnökként látni, hisz már a tavalyi népszavazás előtt úgy helyezkedett, hogy esélye legyen a miniszterelnökségre. Boris Johnson hosszan tipródott, milyen álláspontot foglaljon el az Európai Unió ügyében, aztán végül kilépéspárti lett, és a kampány egyik legvehemensebb és egyben leginkább demagóg támogatója lett.
Arra számított, hogy ha megszavazzák a kilépést, David Cameron miniszterelnök megbukik (így is lett), és akkor ő veszi át a kormányzást. Számítását azonban keresztülhúzták, és még a miniszterelnök kiválasztási folyamat elején elgáncsolták, akkor sokak megkönnyebbülésére, és végül Theresa Mayt választották. Mai szemmel nézve már úgy tűnik, akár jobban is járhatott volna az ország, sőt Európa is Johnsonnal, mert azóta tett nyilatkozatai alapján kompromisszum-készebb lett volna, így akár már ki is alakulhattak volna egy puha, avagy bársonyos kilépési folyamat körvonalai.
Nincs előrelépés
Mindeközben az Európai Unióval való tárgyalások első hetén semmiben nem sikerült előrelépni. Theresa May tervét az uniós polgárok jogairól az európai fél elégtelennek minősítette, David Davis pedig közölte: szó sem lehet arról, hogy az Európai Bíróság hatáskörében maradjon a Nagy-Britanniában élő EU polgárok védelme. Ezzel élből el is akadt az első pont, ha valami komoly változás nem történik, tényleg megegyezés nélküli kilépés veszélye fenyeget, így érthető, hogy a józanabb toryk mégiscsak kormányt váltanának.