Az arány annak ellenére ilyen rossz, hogy az anyák a legmegbízhatóbb forrásként 85 százalékban a háziorvosokat, valamint 74 százalékban a nővéreket jelölték meg. A szlovén orvosi kamara adatai szerint tagjaik 92 százaléka támogatja a gyermekkori védőoltásokat, és mindössze 7 százalékuk fél azok mellékhatásaitól.
Nem engednék óvodába a beoltatlan gyerekeket
A tanulmány szerint az anyák 56 százaléka teljesen megbízik az interneten, 10 százalékuk pedig a közösségi médiában és különböző fórumokon az oltásokkal kapcsolatban megjelent információkban. Bár az átoltottság aránya csökkent, a fertőző betegségek megjelenése miatt alábbhagyott a csökkenés üteme.
A szlovén egészségügyi minisztérium nemrég bizottságot is létrehozott annak érdekében, hogy visszaállítsa a védőoltások iráni bizalmat, az intézkedéseknek azonban számos ellenzője akad. Nemrég több száz, zömében fiatal házaspár tüntetett a parlament előtt a kötelező oltás ellen a szülők szabad döntése mellett harcolva.
A javaslat szerint megakadályozható lenne azon gyerekek óvodai felvétele, akiknek a szülei nem oltatják be, de korlátoznák a középiskolai beiratkozásokat is olyan szakirányokban, mint az egészségügy és a szociális ellátás. Ezen intézményekbe való felvételhez csatolni kellene az oltási könyvet, amely tartalmazza mint az öt fertőző betegség - a kanyaró, a mumpsz, a rubeola, a szamárköhögés és a hepatitisz B - elleni kötelező védőoltást.
Ebből még nagy baj lehet - egyre kevesebben kérnek védőoltást A védőoltások számának csökkenése közegészségügyi veszélyt jelent, a legnagyobb problémát a lakossági bizalom visszaesése jelenti, amely már jelenleg is érezteti hatását – derült ki az Európai Parlament közleményéből. Részletek a Privátbankár.hu-n. >>> |