Az ukránok súlyos hibát követtek el
A Bahmutban elszenvedett súlyos ukrán emberáldozatok azt a kockázatot jelentik, hogy tavaszi vagy nyári offenzíváik során nem tudják visszaszorítani Oroszországot. Az idő fogja eldönteni, hogy Bahmut elvesztése végül milyen költséges lesz. Káncz Csaba jegyzete.
Az ukrán fegyveres erők vezérkara bejelentette, hogy az orosz csapatok megpróbálják körülvenni Bakhmut keleti részét, de mindeddig nem sikerült nekik, és a védők számos támadást visszavertek a városban. A csata hét hónapja dúl.
A háború előtt mintegy 70 ezer lakost számláló és a támadások miatt romokban heverő városban az oroszok esetleges győzelme Moszkvának komoly elégtételt adna vérzivataros offenzívájában.
A szűk keresztmetszet
Amikor azt látjuk, hogy egész Európa kevesebb lőszert gyárt Ukrajnának egy hónap alatt, mint amennyit Oroszország egy nap alatt elhasznál, láthatjuk, milyen nehéz lesz az ukrán csapatoknak megszerezni a szükséges támogatást. Az oroszok átszervezték a gyalogságukat és egy olyan rendszerre álltak át, ami a katonák bőségére alapozva tüzérségi támogatás mellett képes kihasználni az ukránok hiányosságait a lőszer- és hadianyag ellátásban. Tüzérségi előkészítés után több hullámban, kis csoportokkal addig támadják az ukrán állásokat amíg azok kimerülnek és hátrálásra kényszerülnek.

Napjainkban több forrásból is érkeznek információk arról, hogy Zelenkij csapatai Bahmutban lerombolták az utolsó néhány hidat, amelyek utánpótlást és menekülési útvonalakat biztosítottak csapatai számára. Úgy tűnik, a Bakhmutért folytatott hosszú csata gyakorlatilag véget ért. Bár nem lehet teljes bizonyossággal megmondani, hogy a város bukása milyen hatással lesz a háború kimenetelére, de valószínűsíthető néhány következmény.
Ezek közül csak néhány pozitív Ukrajna számára.
Mi fog történni?
Mivel Szoledar január közepén bekövetkezett bukása óta a város helyzete törékeny, kevés elemző lepődne meg, ha az orosz erők elfoglalnák Bahmutot. A közelmúltban sok nyugati elemző azt állította, hogy Bahmut bukása nem különösebben jelentős, mivel „kis stratégiai jelentőséggel bír”.
Mégis joggal kérdezhetnénk: ha Bahmut megtartása ennyire nem fontos, akkor Ukrajna miért harcol olyan kitartóan, hogy megtartsa azt, miközben megállás
Ez a cikk az Mfor és a Privátbankár Prémium tartalma, csak a lap előfizetői olvashatják teljes terjedelmében.
Prémium tartalmainkhoz a következő lépések után férhet hozzá:
- Regisztráljon (adja meg emailcímét és jelszavát)
- Válasszon előfizetői csomagjaink közül
- Fizessen bankkártyájával
Előfizetői csomagjainkról, az előfizetésről részletesen itt olvashat