Nem várnak már további jelentős forintgyengülést a szakértők - derül ki a német ZEW intézet és az Erste Bank friss felméréséből. A megkérdezett 80 régióval foglalkozó elemző, portfólió menedzser és egyéb pénzügyi szakemberből a felmérés adatai szerint szinte pontosan ugyanannyian várnak további forintgyengülést, mint ahányan forinterősödést és stagnálást. A mostanihoz hasonló kiegyensúlyozottságot utoljára augusztusban mutatott a felmérés a forintra vonatkozóan.
Alábbhagyott viszont a hatalmas optimizmus a BUX index várható teljesítményével kapcsolatban. A felmérésben a válaszadók már csak 44,5 százaléka vélte úgy, hogy az emelkedni fog a következő fél évben, miközben 12,9-ről 22,2 százalékosra nőtt a pesszimisták aránya.
És a magyar gazdaság?
A magyar gazdaság helyzetéről alkotott kép is javult valamelyest egy hónap leforgása alatt. Már csak a megkérdezettek nettó 20 százaléka tartja azt pocséknak, ezzel a régiós országok között hátulról a harmadik helyet foglaljuk el. A magyarénál jelenleg is csak a török és a horvát gazdaság helyzetének a megítélése rosszabb.
A szakértők többsége még mindig az infláció emelkedésére számít Magyarországon, nettó 42,5 százalék volt ezen a véleményen. Eközben szűkült az olló a rövid és a hosszútávú kamatok alakulásával kapcsolatos várakozásokban. Még mindig a többség a rövid kamatok csökkenésére és a hosszúak emelkedésére számít, azonban előbbi tábor nettó 15,6 százalékos értéke 11,3 százalékpontos emelkedés, utóbbi 45,1 százalékos értéke 6,4 százalékos csökkenést jelent a januári értékhez képest.