A dömping kedden kezdődik, a hét második napján teszi közzé a KSH a november-január közti munkanélküliségi és foglalkoztatottsági adatokat. A tavalyi negyedik negyedévben 68,8 százalékos rekordszintre emelkedett a 15-64 évesek foglalkoztatási rátája, összesen 1,3 százalékponttal nőtt egy év alatt. A foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 447 ezer volt, 36 ezerrel - 0,8 százalékkal - több mint egy évvel korábban.
Emellett szintén kedden tartja a szokásos kamatdöntő ülését a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa. Az elemzők ezúttal sem várnak különösebb változást az alapkamatban, akárcsak januárban: akkor a tanács szintén változatlanul hagyta a 0,9 százalékos irányadó rátát, amely így 2016. május 25. óta változatlan. Az elemzők emellett nem várnak változást a nem-konvencionális eszköztárban sem, ugyanakkor így is ez lesz a hét legfontosabb eseménye.
Sűrű a hét második fele is
Szerdán a beruházások tavalyi negyedik negyedéves, és egész éves adatait közli a KSH. Tavaly a harmadik negyedévben 18,3 százalékkal nőtt a beruházások volumene az egy évvel korábbi alacsony bázishoz viszonyítva, az előző negyedévi 26,8 és az első negyedévi 23,3 százalékos emelkedés után. A növekedés a vállalkozások kapacitásbővítő fejlesztéseinek, a 2014-2020-as uniós költségvetési ciklus forrásaiból finanszírozott projektekkel összefüggő munkálatoknak, valamint a lakás- és egyéb ingatlanberuházások élénkülésének volt köszönhető.
Szintén ekkor közli a Központi Statisztikai Hivatal az ipari termelői árak januári alakulásáról szóló statisztikát. Tavaly decemberben az ipari termelői árak 3,9 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbiakhoz képest az októberi és novemberi 4,5 százalékos növekedés után. A termelői árak decemberi növekedési üteme tavaly augusztus óta a legalacsonyabb.
Végezetül pénteken a külkereskedelmi forgalom tavalyi egész éves és decemberi adatának második becslése jelenik meg. Az elmúlt évet 8,234 milliárd euró többlettel zárta a magyar külkereskedelem, ami 1,487 milliárd euróval kevesebb az előző évinél. Tavaly a kivitel euróban 8,4, a behozatal 11,1 százalékkal emelkedett a 2016-os adatokkal összevetve.