Ez azt jelenti, hogy a kínai újságírók a közösségi médiát sem használhatják ezentúl hírforrásnak – ahonnan általában egyébként a leggyorsabban lehet tájékozódni, például terrorcselekményekről, katasztrófákról. A kínai internetfelügyelet felkérte a helyi szerveket, hogy segítsék megelőzni a „feltételezésekre és szóbeszédekre alapozott” hírek közlését.
Miért van erre szükség?
Amellett, hogy Kínában egyébként is legendásan szigorú ellenőrzés alatt tartják az internetet – elég csak arra gondolni, hogy odakint elérhetetlen a Google vagy épp a Facebook – az utóbbi időben egyre nagyobb gondot okoznak olyan csoportok, akik klikkvadász célzattal rémhíreket és közölnek a közösségi médián, amit utána az országos csatornák és médiumok is átvesznek.
Elindult a fejvadászat
A közelmúltban több nagy internetes hírközlő honlap működtetőjét, így az ismert sina.com-ot, a 163.com-ot és az ifeng.com-ot, valamint a Tencent szolgáltatót is megbüntették, amiért valótlan, illetve a tényeket eltorzító történeteket közöltek tudósításokként - számolt be a Hszinhua hírügynökség. A felügyelet arra kéri az olvasókat is, hogy jelezzék, ha hamis hírekkel találkoznak.