Hétfőn publikálja az NGM részletes tájékoztatóját az államháztartás központi alrendszerének 2016. évi helyzetéről. Rendkívül kedvező évet zárt a költségvetés: a központi költségvetés hiánya 848,3 milliárd forint volt tavaly, ami 389 milliárd forinttal kisebb, mint egy évvel korábban.
A központi költségvetés uniós módszertan szerint számított hiánya a tervezettnek megfelelően, a GDP 2 százalék körül alakulhat 2016-ban, míg az államadósság 74 százalék körül várható, ami csökkenés a 2015. végi 74,7 százalékhoz képest.
Az lenne meglepő, ha lenne valami
Kedden tartja januári kamatdöntő ülését a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa. Decemberben az elemzői várakozásoknak megfelelően nem változtatott a jegybanki alapkamaton a testület, az irányadó ráta változatlanul rekord alacsony 0,90 százalék.
Szakértők szerint nem változtat az alapkamaton a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa január 24-i ülésén a fogyasztói árak emelkedése ellenére.
Még mindig vásárlásmániások vagyunk?
Szerdán a kiskereskedelmi forgalom novemberi alakulásának részletes adatát közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), és a szántóföldi növények területének tavalyi statisztikáját.
A kiskereskedelmi forgalom tavaly novemberben 4,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt. A forgalom jelentősen megélénkült az októberi 2,6 százalékos növekedés után. 2016 első 11 hónapjában szintén 4,7 százalékkal nőtt az üzletek forgalma a naptárhatástól megtisztított adatok szerint.
De mi lesz külföldön?
Rögtön hétfőn a hányattatott sorsú Yahoo gyorsjelentésére illik majd odafigyelni, ezt kedden már olyan nagy nevek követik, mint az Alibaba vagy a Verizon. Szintén kedden jönnek uniós, német és japán beszerzési menedzser indexek, itt az elemzők általánosságban stagnálást vagy enyhe romlást várnak.
Szerdán megint az amerikai gyorsjelentések viszik majd a prímet, a Boeing és az eBay mellett a szintén mobilszolgáltató AT&T is jelent.
Csütörtökön mi a brit GDP adatra figyelünk nagyon, mivel ezen már a Brexit-népszavazás eredménye is jobban meglátszik. Emellett tovább tombolnak a gyorsjelentők, aktuálisan éppen a PayPal, a Microsoft, az Alphabet (Google), a Ford Motors, a Dow Chemical, és az Intel.
Pénteken az amerikai GDP negyedik negyedéves előzetes számára érdemes figyelnünk, valamint a japán inflációs és kereskedelmi adatokra.