- Legalább 20 ember - köztük három gyermek - meghalt és ötvenen megsebesültek, miután orosz rakéták csapást mértek civil épületekre és egy kulturális központra a közép-ukrajnai Vinnyica városában. A háború frontvonalaitól távol eső Vinnyica elleni támadás csütörtökön délelőtt történt, amikor az utcák tele voltak emberekkel. Az ukrán állami katasztrófavédelmi szolgálat közlése szerint még mindig 46 eltűntnek tekintett embert keresnek.
- A vinnyiciai támadás híre akkor látott napvilágot, amikor az EU kül- és igazságügy-miniszterei Hágában az állítólagos orosz háborús bűnökről szóló konferenciára gyűltek össze. A Nemzetközi Büntetőbíróság és az Európai Bizottság által szervezett konferencia megnyitó beszédében Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter kijelentette, hogy Oroszországot felelősségre kell vonni az ukrajnai tetteiért.
- Orosz rakéták csapódtak be csütörtök reggel Mikolajiv városába, megrongálva két oktatási intézményt, egy közlekedési infrastruktúra létesítményt és egy szállodát - közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója. Kim napi frissítésében azt is közölte, hogy szerdán Pervomajszk települést ért lövésekben négy ember meghalt, kettő pedig megsebesült. Hozzátette, hogy az éjszaka folyamán egy ember meghalt Bástanka lövedékében.
- A brit védelmi minisztérium szerint az orosz erők "nem értek el jelentős területi előrenyomulást" az elmúlt 72 órában Donbászban. A legfrissebb brit hírszerzési jelentés szerint az orosz erők "veszélyben vannak, elképzelhető, hogy elveszítik a Liszicsanszk elfoglalása után kialakult lendületet".
- A magyar honvédelmi miniszter szerint bár nem várják a háború eszkalálódását, fel kell készülni minden eshetőségre.
- Törökország megállapodást jelentett be Ukrajnával, Oroszországgal és az ENSZ-szel, amelynek célja az Oroszország által blokkolt ukrán gabonaexport újraindítása. Törökország védelmi minisztere, Hulusi Akar szerdán azt mondta, hogy a megállapodást akkor írják alá, amikor a felek a jövő héten ismét találkoznak. Ukrajna infrastrukturális minisztere, Olekszandr Kubrakov azt mondta, hogy Kijev "határozottan egy lépéssel közelebb került" ahhoz, hogy az Oroszországgal, Törökországgal és az ENSZ-szel folytatott megbeszéléseket követően megállapodjon a fekete-tengeri kikötőkön keresztül történő gabonaexportról.
- A Fekete-tengeren több mint 130 ukrán gabonával megrakott teherhajó várakozik a Dunára való átkelésre. A hajók arra várnak, hogy a Sulina és a Bystre torkolati csatornákon keresztül kijáratokat kapjanak, hogy elérjenek egy sor romániai kikötőt, ahonnan a gabonát tovább szállíthatják a világ minden tájára. (via The Guardian)