Wéber Balázs a többi közt azt mondta: a nemzetközi példák egyre inkább azt mutatják, hogy az általános korlátozások kora lejárt, a még érvényben lévő szigorítások nagyrészt az oltatlanokra vonatkoznak.
Beszélt arról is, hogy paradigmaváltás körvonalazódik a koronavírus-járvány elleni küzdelemben: míg eddig a fertőzés elkerülése volt a fő cél, a jövőben a hatóságok engedhetik nagyobb csoportok, főleg az oltottak átfertőződését. Ez irányba mozdulhat el például a német válságkezelés is. A koronavírus legújabb variánsa, az omikron ugyanis kevésbé veszélyes a korábbi verzióknál az eddigi tapasztalatok szerint.
Hont András műsorvezető felvetésére, miszerint a Covid miatt példátlan mértékben vágták vissza a szabadságjogokat, kollégánk azt mondta:
ez 2020 tavaszán még érthető volt, hiszen akkor nagyon keveset tudtunk a koronavírusról, és nem volt ellene védőoltás, tehát indokolt volt a nagy óvatosság.
Most viszont – tette hozzá – már van Covid elleni oltás, ami
legalább részleges megoldást és védelmet kínál. Ráadásul most már sokkal többet tudunk a vírusról, mint akkor. Ezért szerinte az akkori korlátozások ma már semmiképp sem lennének indokoltak.
Munkatársunk úgy véli, hogy sem a politika, sem a média nem képes kellő mértékben reflektálni önmagára Covid-ügyben. A politika saját döntéseit próbálja igazolni, vagy enged a média nyomásának,
a média nagy része pedig nem tudja távolságtartással, higgadtan és sokoldalúan bemutatni a válságot, valamint annak okait és következményeit.
Ehelyett továbbra is a „régi recepteket” követve gyártja a híreket, és így némiképp hiszterizálja a közhangulatot és a közbeszédet.
A beszélgetés, illetve a teljes műsor, amelyben kollégánk mellett megszólal Rusvai Miklós, Tóth Csaba és Hargitai Miklós is, itt érhető el: