Bánki Erik, a törvényjavaslat benyújtója. (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd) |
Mint laptársunk, az Mfor megírta, Bánki Erik két céges érdekeltsége is megszűnt a közelmúltban a cégnyilvántartási adatok szerint.
Ezek a vállalkozások papíron semmilyen jelentős bevétellel nem egészítették ki a közelmúltban a parlament gazdasági bizottságát vezető politikus jövedelmét, látszólag nem sok értelme volt a fenntartásuknak, a sajtó is hiába próbálta kinyomozni, mivel foglalkozhatnak ezek a cégek. Mindössze annyi derült ki a korábbi vagyonnyilatkozatokból, hogy volt év, amikor tisztes, több tízmilliós jövedelme származott innen a képviselőnek.
Időközben azonban okafogyottá vált a működtetésük, legalábbis olyan döntés született a tulajdonosok részéről, hogy végelszámolják a vállalkozásokat, vagyis az Envi Consult Tanácsadó Betéti Társaságot és az RHP Kreatív Szolgáltató Betéti Társaságot. Utóbbi már ezzel a megjelöléssel (v. a., azaz végelszámolás alatt) szerepelt Bánki Erik 2018-as évről szóló, egy éve leadott vagyonnyilatkozatában. Az Envi viszont akkor még működött, így itt semmilyen utalás nem szerepelt a cég neve mellett.
Most viszont már egyik cég sincs feltüntetve a képviselő tavalyi évről szóló, idén január végén benyújtott vagyonnyilatkozatában. Vagyis lezárultak a végelszámolási eljárások, a furcsa hátterű cégek már nem működnek.
Ami a képviselő jövedelmeit illeti, tavaly szép osztalékeső hullott rá, két másik cégéből összesen 104,3 millió forintot kapott. Ugyanakkor őstermelőként a vagyonnyilatkozat szerint nem részesült jövedelemből 2019-ben, holott egy évvel korábban még havi bruttó 720 ezer forintot tüntetett fel.
A vagyonnyilatkozatok legújabb köréről több cikket is írtunk, itt és itt találja ezeket