A megegyezés a jüan nemzetközi használatának erősödését hozhatja, a kínai nemzeti valuta ugyanis fokozott szerepet kaphat a Kína és Tajvan közti kereskedelmi kapcsolatokban, Tajvan akár újabb offshore jüanelszámolási központtá is válhat. Eddig a kereskedés jüanban és tajvani dollárban zajlott Hongkong bevonásával, ahol a Bank of China fiókbankja lépett kapcsolatba a Bank of Taiwan leánycégével. A jövőben azonban egyszerűsödik ez a bonyolult folyamat és megszűnik Hongkong közvetítő szerepe.
Az elszámolási mechanizmus révén a tajvani bankok innentől fogva elfogadhatnak jüan betéteket és nyújthatnak kölcsönöket jüanban is. Sőt, a jövőben a tajvani vállalatok is bocsáthatnak ki majd jüanban denominált kötvényeket és értékesíthetnek jüanalapú befektetési termékeket. Az új rendszer a kínai és tajvani kereskedelmi kapcsolatoknak is új lendületet adhat.
A jüan és a zloty közvetlen átválthatóságát javasolták kínaiak A Varsóban járt kínai delegáció szerint így kiiktathatnák a dollárt, vagy a többi közvetítő devizát, fellendülne a két ország kereskedelmi kapcsolata és könnyebb lenne az elszámolás. A lépés újabb kínai cégeket vonzana Lengyelországba és a turisták száma is jelentősen megnőne. A Lengyel nemzeti bank nyitott az ötletre. |
Tajvan jelenlegi exportjának egyharmadát Kínában értékesíti, de számos nagy tajvani vállalatnak, így például a precíziós termékeket gyártó Hon Hai-nak is van gyártóbázisa Kínában. A gazdasági kapcsolatok a Kína-barát Kuomintang 2008-as hatalomra kerülését követően éledtek igazán fel, Kína és Tajvan 2010-ben kötött gazdasági együttműködési keretmegállapodást, mellyel több száz áru vámtarifáját, valamint a kétoldalú befektetési korlátozásokat mérsékelték.