Nemzeti konzultáció: 1 millió 680 ezer ív érkezett vissza. Továbbra is folytatják a konzultációt az állampolgárokkal.
EU-s költségvetés, forrásmegvonás: nincs megerősítve a kiszivárogtatott dokumentum. A kormány szerint parttalan vitát nyitna a jogállamiság betartásához kötni a fejlesztési pénzek folyósítását, hiszen éppen Németország követte el az egyik legnagyobb jogsértést azzal, hogy beengedte a menekülteket a többi tagállam tiltakozása ellenére is. A kormány kész a Magyarországra vonatkozó rész megtárgyalására.
CEU: minden Európai Bizottság által kért dokumentumot és kérdést megválaszolt a kormány és elküldték a válaszokat.
Soros György nyilatkozata: Lázár János magyar állampolgárként a leghatározottabban visszautasítja, hogy Magyarország maffiaállam lenne. Szerinte ez méltatlan Soros Györgyhöz és igazságtalan hazánkkal szemben. Éppen a Soros által pénzelt szervezetek viselkednek így a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint. Az EU-nak valóban változnia kell, de ezt a változást ne egy spekuláns diktálja, hanem a tagállamok állampolgárai. Nem tiltják ki az országból Sorost, ha éppen idejönne.
Uniós források kifizetése: a 2014-2020-as uniós ciklus során eddig 521 felhívást jelentetett meg a kormány 9311 milliárd forint összértékben, ezekre pedig több mint 133 ezer pályázat érkezett be, összesen 10 622 milliárd forintnyi támogatói kérelemmel. A közbeszerzésekkel kapcsolatban a kormány elfogadja az EB megjegyzéseit, szigorítottak is a szabályokon. Elindul az elektronikus közbeszerzési rendszer, ami segíti az átláthatóságot.
OLAF-jelentés: ez az a jelentés, amelyben 630 millió euró visszafizetését javasolja a korrupcióellenes szerv. Magyarországon 13 ügyet vizsgáltak, 22 feljelentés jött, ami kétszer annyi, mint amennyi az EU más országaiból érkezik. Ahogy a múltkor is, úgy Lázár most is elmondta, hogy nyilas és kommunista házmesterek országa vagyunk.
Háziorvosok támogatása: 6500 praxis van, 6200 van betöltve, 300 üres. 2017-18-ra többlettámogatásról állapodik majd meg a kormány és a háziorvosok. Havonta 130 000 forintos kiegészítő támogatás érezhet havonta, ez évesítve 16-17 millió forint lesz a magyar állam részéről. Nagy szükség van Lázár szerint a háziorvosokra, szövetségesként tekint rájuk.
Hulladékgazdálkodás: a cél az lesz, hogy a hulladék egy részét újra tudják hasznosítani. 2020-ig szelektíven kell gyűjteni és újrahasznosítani egy nagyjából 40 százalékos részt, a kormány pedig energiát akar előállítani a maradék 60 százalékból égetőművekben, ami egyezik az EU-s előírásokkal.
Modern Városok Program: 3400 milliárdot ad az állam, szeptemberben hívják össze a megyei jogú városokat.
Románia felől érkező bevándorlók: 50-100 ezer ember rekedt a Balkánon a határzárak miatt, akik bármikor elindulhatnak a miniszter szerint. Romániával együttműködés van, az a cél, hogy ne kelljen kerítést építeni, ez volt a cél Szerbiánál is, viszont ott nem lehetett mást tenni a védelem érdekében. A román határon a rendőrség tudott védekezni, ezért nem kellett kerítés.
Kötelező betelepítési kvóta: folyik az eljárás, mérlegelik, hogy mit tesznek majd a kvótaperben.
Metrófelújítás: a kormány támogatja a főváros minden fejlesztését. Tarlós Istvánt hamarosan meghallgatja a kormány, akkor talán eldől, kap-e több pénzt a főváros. Lázár János elmondta, hogy biztosítottak 137 milliárd forintot a felújításra, de Budapest nem tudja, hogy mit akar, a költségek nőnek, de ennél többet egyelőre nem tudnak adni.
Költözés a Várba: még 2018-ban sem lesz költözés, nagyon sok munka van még. Lázár szerint egyáltalán nincs kivetnivaló abban, hogy komoly felújításokat hajtanak végre az egyébként gyakran lepukkant épületeken.
Magyar Államkincstár dolgozói sztrájk: nem lehet sztrájkolni és nem lesz béremelés a központi közigazgatási szerveknél.
Kormányközeli emberek gazdagodása: a kormány célja, hogy mindenkinek jól menjen, Lázár János nem foglalkozik egyénekkel, ahogy a kormány sem. Számos magyar cég beszámolója ad okot a bizakodásra. Egyébként a miniszter nem tud beszámolót olvasni saját bevallása szerint. A kormány célja egy új nemzeti középosztály kiépítése volt. Erősödés van, de még mindig nem sikerült eléggé megerősödni. Minden vállalkozót tőkéhez kell juttatni úgy, hogy megfeleljen a transzparenciának és az EU-s jogszabályokra.
Panelek visszabontása: egyetlen házat sem akar elbontatni a kormány Magyarországon, viszont 800 000 panel életciklusa járt le, nagyon sokat nem sikerült felújítani. A kormány nem hagyhat bajban panelban élő milliókat: elviselhetetlen mértékben emelkedik a hőmérséklet, beteg, idős emberekkel, gyerekekkel így nem lehet élni a miniszter szerint. Csak úgy lesz viszont bármiféle döntés, ha a lakóközösséggel együtt sikerül azt kidolgozni, ráadásul nem országos programról van szó, csak Hódmezővásárhelyen tesztelnek. Lázár egy gondolatfonálban azt is felvázolta, hogy a program során azok, akik nem akarnak panelban maradni, kapnak támogatást kertvárosi lakáshoz, akik pedig maradnak, azoknak teljes felújítás járna, ami nem csak nyílászárókat jelent.
Németh Szilárd és a kétmilliárdos támogatás: a miniszter elfogadja Németh érvelését, neki nagyon tetszik a birkózók elnökének munkája.
Diszlexiások, diszkalkuliások támogatásának megvonása: hosszú szakmai konzultáció előzte meg a döntést, és minden rászoruló megkapja a szükséges támogatást. A kormány szerint a döntés ösztönzőleg hat majd.
Gyutai Csaba és a Várkert Bazár: átvilágítás van, össze akarják vonni a cégeket és újabb feladatokat adni. Lázár szerint Gyutai Csaba jó munkát végzett, munkáltatói intézkedést nem kell hozni. Lázár szerint két ember van, az egyik feladatokat old meg, a másik meg lepapírozza. Szerinte Gyutai mindent elvégzett, de természetesen megvizsgálnak mindent.