A mutató emelkedése azt jelzi, hogy válaszadók az előző hónaphoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be. Ugyanakkor a korábbi augusztusokkal összevetve az idei érték elmarad az 52,8 pontos hosszú távú augusztusi átlagtól és nem éri el az elmúlt három év 55,1 pontos átlagát. A felmérésben vizsgált részindexek többsége nőtt júliushoz képest. A foglalkoztatottság indexe 50,0 pont fölött maradt ebben a hónapban is, két hónap szűkülés után harmadik alkalommal.
A termelési mennyiség indexe nőtt júliushoz képest, és 50 pont felett maradt, ami a termelt mennyiség emelkedését jelzi az előző hónappal összevetve. A mostani érték átlag feletti, 1995 óta négyszer volt magasabb az index értéke augusztusban.
Az új rendelések indexe némileg erősödött, és 50 pont felett maradva jelzi, hogy az új rendelések állománya ismét magasabb lett az előző hónaphoz viszonyítva. A mostani érték átlag alattinak tekinthető 1995 óta.
A vásárolt készletek enyhe ütemben ugyan, de először bővülnek egy hónap szűkülés után, nagyon enyhe ütemben. Az idei augusztusi indexérték az elmúlt évek értékei alapján átlag alatti. Az augusztusi szállítási átfutási idő hosszabb lett júliushoz képest, és az ütem erősödött. Az index értéke az elmúlt egy évben végig 50,0 pont alatt volt. A korábbi augusztusi értékeket nézve az idei a legalacsonyabb érték. A beszerzési árak esetében az index értéke magasabb lett, ezzel a beszerzési árak nyolc hónap csökkenés után a szezonális kiigazításnak köszönhetően negyvenedik hónapja lesznek magasabbak.
A késztermékkészletek szintje augusztusban magasabb lett az előző hónaphoz képest, de ennek üteme nem túl erős. Ennek ellenére a korábbi augusztusi értékeket nézve az idei átlag felettinek tekinthető, és a második legnagyobb 1995 óta. Az importindex értéke nőtt júliushoz képest, és továbbra is 50,0 pont fölött maradt. A szezonális kiigazításnak köszönhetően ötven hónapja az import mennyiségének folyamatos növekedését mutatja az előző hónaphoz képest. Az exportindex értéke ez esetben is növekedett az előző hónaphoz képest, és az export mennyiségének erősebb ütemű bővülését jelzi.