A korábbi áprilisokkal összevetve az idei érték meghaladja a hosszú távú áprilisi átlagot (51,8) és nagyobb az elmúlt három év átlagánál (53,2).
A részindexek többsége emelkedett:
A termelési mennyiség indexe csökkent márciusi értékéhez képest, de 50,0 pont felett maradva a termelt mennyiség emelkedését jelzi az előző hónappal összevetve, immár huszadik hónapja.
Az új rendelések indexe enyhébben csökkent, de 50,0 pont felett maradva jelzi, hogy az új rendelések állománya ismét magasabb lett az előző hónaphoz viszonyítva.
Az áprilisi szállítási átfutási idő hosszabb lett márciushoz képest, de az ütem enyhén gyengült.
A vásárolt készletek negyedik hónapja bővülnek, most némileg erősebb ütemben.
A foglalkoztatottsági index az elmúlt hónapokhoz hasonlóan áprilisban is növekedésre utal, az elmúlt egy évben már kilencedszer. Az index értéke magasabb lett márciushoz képest, és távolabb került az 50,0 ponttól, ezzel a második legmagasabb áprilisi 1995 óta.
Pörög a külkereskedelem
A külpiaci mutatók közül az importindex értéke növekedett márciushoz képest, és jócskán 50,0 pont fölött maradt. A szezonális kiigazításnak köszönhetően huszonkét hónapja folyamatosan jelzi az import mennyiségének növekedését az előző hónaphoz képest. A másik külpiaci mutató, az exportindex esetében hasonló folyamatról beszélhetünk.
Hiány volt tojásból, olcsóbb a horgany
Ebben a hónapban acéltermékek, alapanyagok, diammónium-foszfát, diizononil-ftalát, dioktil-tereftalát, élőállat, fém alapanyag, lemez, monoammónium-foszfát, ötvöző és bányászati anyagok (koksz), papírdoboz, tölgy fűrészáru, üveg és vegyipari alapanyagok kapcsán jeleztek a válaszadók jelentősebb áremelkedést. Hiány volt félkész termékekből, fűrészáruból, lágyítóból, szállítókból és tojásból. Jelentősebb árcsökkenésről horgany esetében számoltak be a válaszadók.