A csomag mellett 487 képviselő szavazott, ellene 102, és tizenhárman tartózkodtak. A mentőcsomaghoz az Unió 9 milliárd euróval, a Nemzetközi Valutaalap egymilliárd euróval járul hozzá. Németország egyike azoknak az euróövezeti országoknak, ahol a parlamentnek kell jóváhagynia az euróövezeti mentőcsomagokhoz való hozzájárulást. A ciprusi segélyezést lebonyolító ESM (európai stabilitási mechanizmus) döntéshozó testülete várhatóan még csütörtökön jóváhagyja a folyósítást, így Ciprus május elején már megkaphatja az első részletet.
Volt akinek tetszett és volt akinek nem
Wolfgang Schäuble pénzügyminiszter még a szavazás előtt elengedhetetlennek nevezete a ciprusi mentőcsomagot az európai pénzügyi stabilitás és cselekvési szabadság biztosítása szempontjából. "Ha nem segítjük ki Ciprust, akkor elkerülhetetlenül csődbe jut", ami aztán könnyen átgyűrűzhet más európai krízisországokra és veszélybe sodorhatja a már elért válságrendezési eredményeket. Az euróövezeti országok a helyes utat választották az adósságszolgálati válság rendezésére - mondta Schäuble.
Az SPD frakcióvezetője Frank-Walter Steinmeier ugyanakkor kemény szavakkal bírálta a pénzügyminisztert a ciprusi válságrendezés miatt. "A ciprusi mentőcsomagra adott igen szavazatunk nem a német kormány ciprusi politikájának szólt. Az maga volt a dilettantizmus".