A város neve Malé, és a Maldív-szigetek fővárosa. Az Indiai-óceán közepén fekszik, mellette csak kis szigetek vannak. A kis helyen a népesség 2006-tól duplájára nőtt, így kb. 150 ezer ember zsúfolódik össze, ezért kénytelenek felfelé bővíteni, azaz magasabb házakat építeni. Ez pedig többnyire senkinek nem jutna eszébe a Maldív-szigetekről, hisz mindig csak az álom-üdülőhelyeket ábrázolják a képek.
Kis terület
Az egész ország tulajdonképpen néhány korallzátonyból áll, ami a gondtalan nyaralásra tökéletes, de a helyiek megélhetése szempontjából már távolról sem. Márpedig ezen a sok kis szigeten összesen 400 ezer ember él, és a szigetek, így a tényleges ország összes területe mindössze 300 négyzetkilométer, kicsit több mint Budapest fele. A szigetek átlagos magassága mindössze másfél méter a tengerszint felett, és a legmagasabb természetes pont sem több mint 2,5 méter.
A fővárosban a legmagasabb épület 1990-ben még kétemeletes volt, a város élhetőnek tűnt. A városba azért költöztek sokan, mert vonzó volt az egészségügyi ellátás, az oktatás és könnyebb volt munkát találni. Most az átlagos házmagasság 8 emelet, a legmagasabb 25 emeletes, és a kis lakásokban és gyakran sokan zsúfolódnak össze. Ráadásul a városban gyakran vízhiány van, mivel vizet csak a tengervíz sótlanításával tudnak biztosítani.
Gazdaság
A Maldív-szigeteket nem kis részben a turizmus tartja el, de nem teljesen: az ország GDP-jének 28 százalékát adja, valutabevételének pedig 60 százalékát. A turisták többsége a főváros melletti kis szigeten fekvő repülőtérre érkezik, onnan lehet kisebb repülőkkel vagy hajókkal továbbutazni a valóban álomszép szigetekre. A turizmus a 70-es évek elején indult, most évente összesen kb. 600 ezren érkeznek.
A második legfontosabb iparág, amely a turizmus megjelenése előtt szinte kizárólagos volt, a halászat, ami a munkaerő 30 százalékát foglalkoztatja, és ugyancsak komoly exportbevételt hoz. Lényeges emellett még a hajózás, áruszállítás. A mezőgazdaság lényegében a trópusi gyümölcsök termesztésére korlátozódik, az ipar pedig főleg a hajógyártásra és a halfeldolgozásra.
Kis ország, szétszórva
Az országnak van még egy érdekessége: amellett, hogy az összes szárazföld területe alig több mint fél Budapesté, ez a sok kis sziget egy Magyarországnak megfelelő területen, 90 ezer négyzetkilométeren van szétszóródva. Így a közlekedés, az egyes szigetek ellátása, vagy akár a rendfenntartás is komoly feladat, mindezeket hajókkal illetve újabban hidroplánokkal oldják meg.